Palandöken ilçesi lokomotif olmalı…
Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden AK Parti´nin Palandöken Belediye Başkan Adayı Muhammed Sunar, gazeteniz GÜNEBAKIŞ´ı ziyaret etti.
Tarih: 12.2.2019 08:00:00/ 868okunma / 0yorum

 

Nesrin ÇETİNKAYA

Adaylığının açıklandığı günden beri ciddi manada sahada olduğunu ifade eden Palandöken Belediye Başkan Adayı Muhammed Sunar, seçim çalışmalarını değerlendirerek, projeleri hakkında paylaşımlarda bulundu. “Palandöken kadar büyük, Palandöken kadar ulu hayallerimiz var” ifadelerini kullanan Sunar, gönül belediyeciliği vurgusunu paylaştı. Palandöken Dağı´nın Türkiye´nin ulusal ve uluslararası markalarından birisi olduğuna dikkat çeken Sunar, “Palandöken ilçesi ismi ile müsemma olduğu Palandöken markasının en büyük paydaşlarından biri olmalı” dedi.

‘‘TEŞKİLATIMIZ BÜYÜK BİR HEYECAN İÇERİSİNDE´´

Aday gösterilmesinin teşkilatlar açısından bir ilk olduğunu söyleyen Sunar,  “Seçim çalışmalarımız gayet iyi gidiyor. İl Başkanımızın iyi bir teşkilatı var.  İl Başkanımızın koordine ettiği, il başkanımızın dizayn ettiği, işlevliğini önemli ölçüde harekete geçirdiği iyi bir teşkilatımız var. Teşkilatımız bütün her yerden ciddi manada muvaffak. Ben bir açıdan daha kendimi şanslı addediyorum. Bizim iyi çalışan teşkilatlarımızdan birisi hatta en iyilerinden birisi Palandöken teşkilatı. Palandöken teşkilatı ile beraber gayet iyi çalışıyoruz. Palandöken ilçe teşkilatımızda bizi hamdolsun bağırlarına basıyorlar´´ Biliyorsunuz ben partinin teşkilat işleri başkanı iken aday oldum. Uzun zamandır Erzurum´da ilk defa bir sima, partide fiilen görev yaparken herhangi bir seçilebilecek pozisyona aday gösteriliyor.  Dolayısıyla teşkilatlarımız bundan dolayı büyük bir heyecan içerisindeler. O heyecan şüphesiz bütün adaylara yansıyor. Bunun için onlara çok teşekkür ediyorum. Gayet iyi çalışıyoruz. Sahada insanlardan gayet iyi dönüş alıyoruz. İnsanlar uzun zamandır teşkilatlarla ilgili olarak bir beklenti içindeydiler. Tıpkı Erzurum´da, bu beklentiye cevap bulduğu için memnun. Bizde insanlarla gayet iyi hasbihal içerisindeyiz. Taleplerini dinliyoruz” ifadelerine yer verdi.

‘‘KAHVEDE OTURAN İNSAN KADAR SIRADANIM´´

Vatandaşların gösterdiği ilgiden memnuniyetini de dile getiren başkan adayı Muhammed Sunar, ‘‘Erzurumlular her zamanki hamiyet perverlikleri ile bizi bağırlarına basıyor. Bende bundan memnuniyet duyuyorum. Neticede bende muhatap bulduğumuz insanlardan kendimi ayırmıyorum. Bende onlar gibi birisiyim. Neticede orada kahvede oturan bir insan kadar sıradanım. Herkesle beraberiz hepimiz. Kimi zaman esnaf bizimle beraber. Komşularımıza rastlıyoruz arkadaşlarımıza rastlıyoruz. Gayet içten, gayet güzel.  Zaten gönül belediyeciliği de bunu ifade ediyor. Esasında belediye işi gönül işi dediğimiz de bu. Gönül işi belediyeciliği dediğimiz şey de temelde buna tekabül ediyor´´ şeklinde konuştu.  

‘‘PALANDÖKEN İLÇESİ LOKOMOTİF OLMALI´´

Seçilmesi halinde Palandöken ilçesi için ne gibi projeleri olduğu yönünde bir soru üzerine Başkan Sunar, açıklamalarına şöyle devam etti: “Palandöken kadar büyük, Palandöken kadar ulu hayallerimiz var. Yani kısacası hayalimiz Palandöken. Bu hususta çok güzel projelerimiz var. İlçemizde Birinci ve ikinci marketler civarında epey bir eskimiş dükkân stokumuz var, işyeri stokumuz var. Onlarla ilgili bir proje hazırlığımız var. Yanı sıra ben temelde bu dönem vizyonumuzu şöyle koyuyorum. Bizim Palandöken ilçesi ismi ile müsemma olduğu Palandöken markasının en büyük paydaşlarından biri olmalı. Palandöken Türkiye´nin ulusal markalarından, hatta uluslararası markalarından birisi. Dolayısıyla Palandöken ilçesi bu hususta en önemli paydaşlardan olmalı, lokomotif olmalı, elini taşın altına sokmalı. Bu hususta da Palandöken belediyesi üzerine düşeni bihakkın yapabilmeli, yoğun bir şekilde faaliyet yapabilmeli. Bu dönem temel vizyonumuz Palandöken dağını ifa ettiği kış turizminden kış sporlarından yeterince faydalandırabilmektir.´´
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Palandöken ilçesi lokomotif olmalı
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Erzurum Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü Eğitim ve öğretime destek veriyor
Erzurum Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü Eğitim ve öğretime destek veriyor
Erzurum Öğretmenevi Müdürlüğü sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam ediyor.
 MÜSİAD Erzurum Şubesi yeni yönetimini basına tanıttı
MÜSİAD Erzurum Şubesi yeni yönetimini basına tanıttı
MÜSAİD Erzurum Şube Başkanı Fuat Demir: Yatırımcıları Erzurum´a çekeceğiz
Rektör Çomaklı: “Sivil Toplum Kuruluşlarını Önemsiyoruz”
Rektör Çomaklı: “Sivil Toplum Kuruluşlarını Önemsiyoruz”
Cihannüma Erzurum İl Temsilciliğinden Rektör Çomaklı´ya Ziyaret
Türk Dünyası´nın acı kaybı
Türk Dünyası´nın acı kaybı
Güneş Vakfı Başkanı Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, Türk Dünyasının sevilen sanatçılarından Abdurehim Heyit için taziye mesajı yayınladı.
Cristiano Sardi´den Cemal Almaz´a ziyaret
Cristiano Sardi´den Cemal Almaz´a ziyaret
.
ÇİFTÇİ KILIĞINDA YURT DIŞINA KAÇTILAR
ÇİFTÇİ KILIĞINDA YURT DIŞINA KAÇTILAR
Hınıs Ziraat Odası´nda PKK´lı 50 çiftçiyi yurt dışına kaçırtan proje!
SEKMEN, ‘‘CUMHURİYET CADDESİNİ YIKACAĞIZ´´
SEKMEN, ‘‘CUMHURİYET CADDESİNİ YIKACAĞIZ´´
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, gazeteniz GÜNEBAKIŞ´a gerçekleştirdiği ziyarette Erzurum gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Seçim çalışmaları ile ilgili bilgi vere Başkan Sekmen, yaptıkları ve devam eden projeleri anlattı, seçimler sonrası Erzurum´a yapacakları yeni projelerle ilgili de açıklamalarda bulundu.
ETÜ´de görev değişimi
ETÜ´de görev değişimi
Erzurum Teknik Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi ile Edebiyat Fakültesi Dekanlıklarına yeni atamalar yapıldı.
Endonezyalı Artina Prastivi ile Afganistanlı öğrenci Najeebullah Mohammadi Erzurum´da nikah kıydı
Endonezyalı Artina Prastivi ile Afganistanlı öğrenci Najeebullah Mohammadi Erzurum´da nikah kıydı
Ülkelerinden binlerce kilometre uzaklıktan eğitim için gelen misafir öğrenciler aradıkları saadeti Erzurum´da buldular.
Doğu Anadolu´da Sibirya soğukları
Doğu Anadolu´da Sibirya soğukları
Kar yağışının ardından Sibirya soğuklarının etkili olduğu Doğu Anadolu Bölgesi´nde Erzurum´un Tekman ilçesi sıfırın altında 24 derece ile Türkiye´nin en soğuk yerleşim birimi oldu.
Erzurum kasım 2018 kredi verileri açıklandı
Erzurum kasım 2018 kredi verileri açıklandı
TBB 2018 yılı Kasım ayı nakdi kredi iller dağılım sonuçlarını açıkladı. Erzurum´da 8,7 milyar TL tutarında kamu bankası, 2.9 milyar TL tutarında özel banka, toplamda ise 11,7 milyar tutarında nakdi kredi kullanımı gerçekleşti
Erzurum 2018´i 2´inci sırada tamamladı
Erzurum 2018´i 2´inci sırada tamamladı
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) 2018 yılı ibrazında ödenen çek verileri iller dağılımını paylaştı. Erzurum zamanında ödenen çek sayısı yüksekliği bakımından 2018 yılını Van´ın ardından 2´inci sırada tamamladı
Erzurum´da 2018´de 8 bin 903 konut satıldı
Erzurum´da 2018´de 8 bin 903 konut satıldı
TÜİK 2018 yılı Erzurum Konut Satış istatistiklerini açıkladı
Erzurum´da kar ve fırtına etkili
Erzurum´da kar ve fırtına etkili
Erzurum´da gece başlayan ve aralıksız devan eden kar yağışı sonrası ken merkezinde metrelerce yükseklikte kar birikintisi oluştu.
Erzurum´da 36 Saatlik Kar Esareti Sona Erdi
Erzurum´da 36 Saatlik Kar Esareti Sona Erdi
Erzurum- Bingöl Karayolu´nda ulaşımı durduran kar fırtınası nedeniyle geçişlerine izin verilmeyerek Çat ilçesinde bekletilen 8´i otobüs 130 araçta bulunan yaklaşık 600 kişi, 36 saat süren kar esaretinin ardından AFAD ekiplerinin kontrolü altında Erzurum merkeze ulaştı.
“Kuran´ı anlamak ve Yaşamak” konferansı
“Kuran´ı anlamak ve Yaşamak” konferansı
Erzurum İl Müftülüğü tarafından Erzurum İl Müftülüğü konferans salonunda, “Kuran´ı anlamak ve yaşamak” konulu bir konferans tertip edildi.
İmzalar atıldı...
İmzalar atıldı...
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından finanse edilen ve yerelde Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından koordine edilen Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) kapsamında 2019 yılında uygulanmasına karar verilen Erzurum Tekstilkent, Mobilya Sektörü İnovasyon ve Teknoloji Merkezi, 2.OSB Doğalgaz ve Su Altyapısının Oluşturulması isimli üç projenin sözleşmeleri imzalandı.
Tenis şampiyonlarına ödül
Tenis şampiyonlarına ödül
Erzurum´da yapılan Okullar arası Tenis İl Birinciliğinde madalya kazanan sporculara ödülleri verildi.
Öğrenciler dikkat eksikliğini ata sporu okçuluk ile yeniyor
Öğrenciler dikkat eksikliğini ata sporu okçuluk ile yeniyor
Erzurum´un Pazaryolu ilçesinde Hasan Basri Demir Bağ Çok Programlı Anadolu Lisesi, öğrencilerinin dikkat eksikliğini ata sporu olan okçuluk ile yeniyor.
Bebek sağlığını etkileyen besinlere dikkat
Bebek sağlığını etkileyen besinlere dikkat
Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, bebek sağlığını etkileyen besinlere dikkat çekerek, “Annelerin beslenme durumu ile değişmeyen anne sütü konsantrasyonunda zaten var olan bazı besin öğeleri vardır. Bunlar öncelikle kalsiyum, çinko, fosfor, protein ve kaloriler gibi bebek büyümesi ile ilişkili besinlerdir.” dedi.
Diş problemleri kötü intibaya sebep oluyor
Diş problemleri kötü intibaya sebep oluyor
Estetik Diş Hekimi Doktor Efe Kaya, diş problemlerinin kötü intibaya sebep olduğunu söyledi.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41
-Günümüzde evlenenlerin yüzde ellisi boşanmaktadır. (Bak bunu duyduğum iyi oldu ben zaten evlenmiyecem böylece kamçılamış oldum bu sözlerle) -Rodin’in ünlü ‘düşününen adam’ heykeli aslında İtalyan şair dante’nin portresidir. -Uranüs çıplak gözle görülen

İlginç Bilgiler 4
Ellerinizin beyaz veya açık renge boyanmış kapı ve tahtalar üzerinde nasıl kötü izler bıraktığını bilirsiniz. Tahta eşyalar böyle kirlendiği zaman yapacağınız işlem şundan ibaret: Çiğ bir patatesi ortadan ikiye bölün ve lekeli yere hafifçe sürün. Lekeler hemen yok olacak ve eşya eski haline dönecektir. Ayrıca tahta eşyayı temizlemek için şu yöntem de çok etkilidir. İki çorba kaşığı çayı kaynar su içine atın. Su soğuduktan sora renkli kapı veya tahta eşyayı sünger yardımıyla bu su ile yıkayın. Yuşak bir bezle kurutun.

Tahta Kapı ve Çerçeve Temizliği