Başkan Orhan´dan ak sunum
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti İl Başkanlığı´nda görsel sunum eşliğinde yaptığı çalışmaları anlattı
Tarih: 9.11.2017 20:05:31/ 976okunma / 0yorum

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, AK Parti İl Teşkilatında yaptığı çalışmaları anlattı. AK Parti Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda detaylı bir görsel sunumla hizmetlerini anlatan Başkan Orhan, teşkilat mensuplarının takdirini kazandı. 
Kentsel dönüşüm, sosyal donatı ve yaşam alanları ile kültürel ve sportif alanda belediyesinin yaptığı tüm çalışmaları aktaran Başkan Orhan, Dadaşkent, Ilıca ve bağlı 69 köye hizmet ürettiklerini söyledi.
Aziziye´nin hizmet alanı bakımından Erzurum´un en büyük ilçelerinden birisi olduğuna vurgu yaparak, 1702 kilometrekare alana hizmet ürettiklerini ifade eden Başkan Orhan, “AK belediyeciliğin yüklediği misyon doğrultusunda ben değil, biz anlayışıyla, imkanlarımızı ve yatırımlarımızı ilçemizin her köşesine ulaştırmanın gayretindeyiz. Rutin belediye çalışmalarının dışında insan odaklı hizmet anlayışıyla her bir hemşehrimizin yüreğine dokunmanın gayretindeyiz. Makamların geçici, hizmetlerin kalıcı olduğu gerçeğinden hareketle, günü kurtarmaya değil, ilçemizin yarınlarını inşaa etmeye çalışıyoruz. Halka rağmen değil, halkla birlikte yönetim anlayışıyla istişareye dayalı, katılımcı ve şeffaf bir yönetim sergiliyoruz.” dedi.
340 konut, 114 işyeri tamam
Sunumuna kentsel dönüşüm çalışmalarıyla başlayan Başkan Orhan, Ilıca´da 340 konut, 114 işyerinin tamamlandığını ve önümüzdeki günlerde hak sahiplerine teslim edileceğini kaydetti. İlçenin etaplar halinde dönüştüğünü ve konut sıkıntısının da bu şekilde aşılacağını kaydeden Başkan Orhan, Ilıca Eski Mahalle bölgesinin dönüşümünün tamamlandığını, Bahçelievler bölgesi için de hak sahipleriyle görüşmeler yapılarak muvafakatların alındığını kaydetti. Kentsel dönüşümle ilçenin çehresinin adım adım değiştiğine vurgu yapan Başkan Orhan, “Termal turizm merkezi olan ilçemiz, dönüşümünü tamamladığında parmakla gösterilen örnek bir yaşam merkezi haline gelecektir.” ifadelerini kullandı.
Ilıca´da yapımı süren belediye hizmet binası ve kültür merkezinin de tamamlandığına işaret eden Başkan Orhan, Ilıca hizmet binasının ilçeye yakışır bir görünüme kavuştuğunu, kültür merkezi ile birlikte ilçeye yeni bir kimlik kazandırılacağını belirtti.
Aziziye´nin yapılaşma bakımından tercih edilen bir yaşam alanı haline geldiğini belirten Başkan Orhan, son üç yılda 805 yapı ruhsatı verdiklerini, Erzurum´da diğer ilçelere oranla yapılaşmanın Aziziye´de daha yoğunluk kazandığının altını çizdi.
Sosyal donatı alanlarıyla Aziziye nefes alıyor
İlçede yapılan sosyal donatı ve yaşam alanlarına da dikkat çeken Başkan Orhan, Ilıca´yı bölgenin mesire alanı ahaline getirecek 25 bin metrekarelik sosyal yaşam alanının tamamlandığını ve Dadaşkent´te yapımı süren oyun havuzlu park projesinde de sona yaklaşıldığını söyledi. İlçeye 5 yeni parkla birlikte mevcut parkları da nefes alacak bir görünüme kavuşturduklarını aktaran Başkan Orhan, “Halkımızın boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendireceği, son derece şık ve dekoratif yaşam alanları oluşturduk. Bu bağlamda yaptığımız sosyal donatı alanlarıyla birlikte Aziziye Erzurum´un en güzel yaşam merkezlerinden biri haline geldi.” dedi.
Merkeze taziye evi, köylere konak
Dadaşkent´e iki, Ilıca´ya üç ve bağlı köylerde de yirminin üzerinde mahalle konağı ve taziyevi yaptıklarını da anlatan Başkan Orhan, otuzun üzerinde köyde de mevcut konakları bakım ve onarımdan geçirerek yeniden inşa ettiklerini belirtti. Orhan, iki mahalleden oluşan Dadaşkent´e yeni muhtar konakları kazandırdıklarını da vurguladı. Köylerin umumi ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında çaba sarfettiklerine işaret eden Başkan Orhan, “Köylerimizin taziyevi, sosyal donatı alanı, düğün salonu, tuvalet, gasilhane, çoban evi ve imam evi gibi ortak ihtiyaçlarını önemli ölçüde giderdik. Bu alanda belki ulaşmadığımız köy ve mahallemiz kalmamıştır. Hepsine eşit şekilde, imkanlarımız ölçüsünde destek ve katkı mutlaka sunuyoruz.” diye konuştu.
Sosyal belediyecilikte marka adımlar
Sunumunda ilçede yürütülen sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere de değinen Başkan Orhan, “Bizim belediyecilik anlayışımız, asli görevlerimiz olan yol, park, bahçe ve temizlik hizmetlerinden ibaret değildir. Biz halkımızın gönlüne girme, yüreğine dokunmanın gayretindeyiz. Bunun için sosyal ve kültürel belediyeciliğe büyük önem veriyoruz. Bu bağlamda, zenginle fakir arasında hayır köprüsü kuruyor, gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz. Cenaze evlerine yemek servisi, yeni evli çiftlere nikah seti, çocuğu olan ailelere mini bir hediye paketi gönderiyoruz. Engelli vatandaşımızın başta araba olmak üzere çeşitli ihtiyaçlarını karşılıyor, şehit aileleri ve gazilerimizle sürekli hasbihal ediyor, özellikle ramazan aylarında çat kapı iftar programlarıyla sofralara konuk oluyoruz. Eğitim döneminde çocuklarımıza eğitim ve diş bakım seti hediye ettiğimiz gibi, okullarımızın fiziki ihtiyaçlarını ve taleplerini de karşılamaya özen gösteriyoruz. Kültürel yayınlarımızla şehrin hafızasına hizmet edecek yayınların altına imza atıyor, sportif belediyecilikte de Termalsporumuzla süper ligde yer alıyoruz. Bu kadar geniş coğrafyada, ihtiyaçların bu kadar yoğun olduğu bir ilçede belediyecilik adına da yapılması gereken ne varsa, hizmet aşkımız ve sevdamızla koşuyoruz, koşturuyoruz. Hizmeti takdir eden, duaları ve destekleriyle her zaman yanımızda yer alarak şevk ve heyecanımızı artıran aziz hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Başkan Orhan, ilçenin kangren haline gelen sorunlarının çözümünde ve hedeflenen proje ve yatırımlara desteklerinden dolayı da Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ´a, Ilıcalı olması hasebiyle ilçeye ayrı bir ilgi ve özen gösteren Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve diğer Erzurum milletvekillerine, AK Parti il ve ilçe teşkilatlarına da teşekkür ederek sözlerini tamamladı.
Daha sonra konuşan Milletvekili Ilıcalı, merkezi hükümetin Erzurum´a yaptığı yatırımları ve milletvekili olarak çalışmalarını yönetimle paylaştı.
AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz de, Başkan Orhan´a sunumu ve hizmetleri için teşekkür etti.
Kaynak: İHA

Anahtar Kelimeler: Başkan Orhan sunum
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YSK seçim takvimini açıkladı 31 Mart 2019´da
YSK seçim takvimini açıkladı 31 Mart 2019´da
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Mahalli İdareler Seçimleri´nde aday olabilmek için kamu görevlilerinin 1 Aralık Cumartesi günü saat 17.00´ye kadar görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmaları gerektiğini bildirdi.
TSK MEHMETÇİK VAKFI´NDAN JANDARMA BÖLGE KOMUTANINA ZİYARET
TSK MEHMETÇİK VAKFI´NDAN JANDARMA BÖLGE KOMUTANINA ZİYARET
TSK Mehmetçik Vakfı Erzurum Temsilcisi Emekli Albay Sabri TOPDAĞI, Erzurum Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Ahmet HACIOĞLU´nu makamında ziyaret etti.
Devlet kurbanı!
Devlet kurbanı!
Yeni trafik aracı için kurban kestiler!
Atatürk Üniversitesi Türkiye´nin en büyük 2. kampüsüne sahip
Atatürk Üniversitesi Türkiye´nin en büyük 2. kampüsüne sahip
.
Kent Konseyi Engelliler Meclisi çalışmalarıyla göz dolduruyor
Kent Konseyi Engelliler Meclisi çalışmalarıyla göz dolduruyor
Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi Meclis Koordinatörü Abdullah Keleşoğlu´nun da katıldığı istişare toplantısında bugüne kadar yapılan çalışmaları ve yeni projelerini değerlendirdi.
 Aydemir: ‘Türk Oyunları kardeşlik mesajıdır´
Aydemir: ‘Türk Oyunları kardeşlik mesajıdır´
Aydemir: ‘Türk Oyunları milli irade duruşudur´
Erzurum Türk Oyunları başladı
Erzurum Türk Oyunları başladı
.
 Erzurum´da internet erişiminde yüzde 5´lik artış
Erzurum´da internet erişiminde yüzde 5´lik artış
.
Ormancılardan ‘Bir Ünite Kan Üç Hayat Kurtarır´ kampanyası
Ormancılardan ‘Bir Ünite Kan Üç Hayat Kurtarır´ kampanyası
Orman personelinde anlamlı kampanya
Cemre Tur´dan tatilciler için bayram fırsatı
Cemre Tur´dan tatilciler için bayram fırsatı
.
15 Temmuz eserleri seçildi
15 Temmuz eserleri seçildi
Kepez Belediyesi´nin katkıları ile düzenlenen ‘15 Temmuz Ruhu Görsel Sanatlar´ yarışması sonuçlandı. Ulusal çapta düzenlenen yarışmaya ortaokul, lise, üniversite öğrencileri ile profesyonel sanatçılar olmak üzere 355 eser katıldı.
TOKİ 2018´in ilk 6 ayında 20 bin 973 konutu ihale etti
TOKİ 2018´in ilk 6 ayında 20 bin 973 konutu ihale etti
Haziran ayı sonunda 63 ihalede 20 bin 973 konutun ihalesini yapan TOKİ, Temmuz ve Ağustos ayında yapacağı ihaleler ile 23 bin 214 konutun ihalesini gerçekleştirmiş olacak.
Erzurumlu 2 öğretmen ve okullarına uluslararası ödül
Erzurumlu 2 öğretmen ve okullarına uluslararası ödül
Erzurum´da görev yapan 2 öğretmen ve okullarına eTwinning Ulusal Kalite Etiketi Ödülü verildi.
Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Oral, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odasına yapılan saldırıyı kınadı
Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Oral, Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odasına yapılan saldırıyı kınadı
.
Doğu Anadolu´da karayolu ulaşımında 7 dev proje
Doğu Anadolu´da karayolu ulaşımında 7 dev proje
Erzurum-Rize arasındaki tüneller tamamlandığında iki kent arasındaki yol 41,2 kilometre kısalacak
 Instagram ve Facebook üzerinden yapılan alışverişlerin tamamında tüketici mağdur oluyor…
Instagram ve Facebook üzerinden yapılan alışverişlerin tamamında tüketici mağdur oluyor…
Tüketici Hak Arama Derneği Başkanı Nihat Altay: Instagram ve Facebook üzerinden alışveriş yapmayın
Erzurum´daki engellilere 18 yılda 522 milyon ödeme yapıldı…
Erzurum´daki engellilere 18 yılda 522 milyon ödeme yapıldı…
Erzurum´da engelli vatandaşlara 18 yılda 522,56 milyon TL para ödendi
Yağmura rağmen asfalt rekoru
Yağmura rağmen asfalt rekoru
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, bu yıl mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları ve yoğun yağışa rağmen merkez ilçelere yaklaşık 350 bin ton asfalt dökerek yeni bir rekora imza attı.
Şenkaya´da birlik beraberlik rüzgarı esti
Şenkaya´da birlik beraberlik rüzgarı esti
.
Köy içerisinden geçen dere taştı ekili araziler su altında kaldı
Köy içerisinden geçen dere taştı ekili araziler su altında kaldı
Sel sularının gelişi kameralara yansıdı
Erzurumlu servis şoförüne mansiyon ödülü
Erzurumlu servis şoförüne mansiyon ödülü
.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları