GÜLEN YÜZLER DERNEĞİ AÇILDI
Erzurum da Gülen yüzler yardımlaşma ve dayanışma derneği açıldı.
Tarih: 13.12.2018 08:15:07/ 1889okunma / 0yorum

 

Orhan Durmuş

2018 yılı kasım ayında kurulan dernek, hayır sefer gönüllülerin bir araya gelerek oluşturdukları bir kuruluş. Bizde yeni açılan derneğin faaliyetleri hakkında bilgi almak amacıyla kendilerinden randevu talep ettik. Dernek başkanı sayın Fulya YÜREK ve dernek üyeleri ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Randevumuza içtenlikle kabul ettiklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

Dilerseniz keyifli söyleşimize geçelim…

Kuruluş amacınız nedir?

Bizde öncelikle dernek üyelerimiz adına ve kendi adıma derneğimizde röportaj talebinizden dolayı teşekkür ediyoruz. Dernek kurmadan evvel birbirinden değerli arkadaşlarımızda birlikte kendi imkân ve ölçülerimizde ihtiyaç sahiplerini ulaşarak elimizden geldiğince yardım yapmaya çalışıyorduk. İhtiyaç sahiplerini yerinde tespit edip, evlerine misafir olarak dertlerini dinleyip ihtiyaçları için neler yapabileceğimize bakıyorduk. Çevremizden gönüllü olmak isteyen, yardım yapmak isteyenleri bulup yardımlaşma halkası oluşturduk. Yardım yaptığımız insanların mutlulukları bize güç ve enerji veriyordu. Yardım severlerinde yoğun ilgisini görmeye başlayınca bu işin daha kurumsal bir şekilde daha sistemli bir şekilde yapabilmek amacıyla arkadaşlarımızla birlikte dernek çatısı altında, bu yardım sever insanları toplamaya karar verdik. İnanın insanların yüzlerinde bir tebessüm oluşturmak dünyanın en büyük serveti. Yüreklere dokunmak, iyilikleri çoğaltmak anlamında yola çıktık. Dernek kurma fikri bu şekilde gerçekleşti. Şimdi yardım sever insanları, ihtiyaç sahiplerini bulmak, doğru kişilere ulaşmak adına vatandaşlarımızı derneğimize bekliyoruz.

Birçok yardım kuruluşu var, diğer yardım kuruluşlarından farkınızın olduğunu düşünüyor musunuz?

Aslında yardım anlamında, dediğiniz gibi birçok kuruluş var ve gerek devletimiz gerek sivil toplum kuruluşları bu anlamda gerekli yardımları yaptıklarını düşünüyorum. Kuruluş amacımız bu alanda bir açığın olması değildir. Yardımlaşmayı artırmak bu alanda bir katkıda bizler sağlamak istediğimizden bu yola girdik. Dediğim gibi biz bireysel olarak arkadaşlarımızla birlikte elimizden geldiğince ihtiyaç sahiplerine ulaşıyorduk ancak gördüğümüz destek ilgi sebebiyle dernek kurmaya karar verdik. Diğer yardım kuruluşları ile kıyas yapmak istemiyorum. Ancak yardımda yarışmak hep daha fazlasını yapmak temel felsefemiz olacaktır. Yardımlarımızı yaparken daha çok arkadaşlarımızla beraber yerinde tespit yapıp ailelerin dertlerini dinleyerek doğru yardımı yapmaya gayret etmek amacındayız. Tabi ki derneğimize ihtiyaçlarını, sorunlarını, dertlerini bildirmek içinde geliyorlar fakat biz gerekli araştırmayı ve yerinde gözlem yaparak tespit yaptıktan sonra yardım yapmayı tercih ediyoruz.

                Derneğimizin ismini de yardım yaptığımız insanların yüzlerinde oluşan tebessüm anlamında Gülen Yüzler koyduk. İnsanlar gülümsesin istiyoruz.

Daha çok ne tür yardımlar yapıyorsunuz?

Açıkçası yaptığımız yardımlar söylediğim gibi şimdilik imkanlarımız doğrultusunda ama kısaca maddi manevi yardım yapıyoruz diyebiliriz. Maddi yardımların yanında insanımızın derdini dinlemek çözüm aramak derdine ortak olmakta bizim bir görevimiz olduğunu düşünüyorum. Gerçek ihtiyaç sahipleri inanın çok onurlu ve gururlu insanlar ihtiyacı olmasına rağmen bir şeyler isteyememiş veya istememiş insanlar biz onlar istemeden biz ulaştıralım istiyoruz. Derneğimize bundan öncede olduğu gibi evlerinde kullanılmayan kıyafet, eşya v.b. malzemeleri bize getirip ihtiyacı olanlara vermemizi isteyenler var. Bizde bu anlamda verilen malzemeleri, maddi yardımları adil bir şekilde ulaştırmaya çalışıyoruz.

Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Derneğimizin kapıları tüm yardım sever ve ihtiyaç sahiplerine açık olduğunu bildirmek isterim. Sizin aracılığınla da tüm yardım severlere bizimle iletişime geçmelerini yardım yapamasalar bile bildikleri tanıdıkları yardıma muhtaç insanları bize bildirmelerini istiyoruz. Belki bu sayede daha çok insana yardımlarımızı ulaştırmış oluruz. Son olarak bize vakit ayırıp bizleri dinlediğiniz için gazetenize ve size çok teşekkür ederim.

                Gülen Yüzler derneği başkanı sayın Fulya YÜREK´ e bizde bu “Yürek´li” davranışlarından dolayı tebrik ediyor ve teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu dernek çatısı altında diğer koca yürekli kahramanlara gazetemiz ve şahsım adına taktir ediyorum. Çünkü bütün dernek üyeleri yardım yapabilmek için ellerinden gelenleri yaptıklarını yerinde gördük. Dernek üyeleri kendi el emekleri ile ürettikleri malzemelerin satışını yaparak elde ettikleri geliri son kuruşuna kadar ihtiyaç sahiplerine dağıtıyorlar. Bu vesileyle vatandaşlarımızı yardımlaşma anlamında yeni kurulan dernek yetkilileri ile görüşmeleri çağrısında bulunuyorum.

                Gülen yüzünüz solmasın…

 

 

                 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: GÜLEN YÜZLER DERNEĞİ AÇILDI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Doğu Anadolu´da Sibirya soğukları
Doğu Anadolu´da Sibirya soğukları
Kar yağışının ardından Sibirya soğuklarının etkili olduğu Doğu Anadolu Bölgesi´nde Erzurum´un Tekman ilçesi sıfırın altında 24 derece ile Türkiye´nin en soğuk yerleşim birimi oldu.
Erzurum kasım 2018 kredi verileri açıklandı
Erzurum kasım 2018 kredi verileri açıklandı
TBB 2018 yılı Kasım ayı nakdi kredi iller dağılım sonuçlarını açıkladı. Erzurum´da 8,7 milyar TL tutarında kamu bankası, 2.9 milyar TL tutarında özel banka, toplamda ise 11,7 milyar tutarında nakdi kredi kullanımı gerçekleşti
Erzurum 2018´i 2´inci sırada tamamladı
Erzurum 2018´i 2´inci sırada tamamladı
Türkiye Bankalar Birliği (TBB) 2018 yılı ibrazında ödenen çek verileri iller dağılımını paylaştı. Erzurum zamanında ödenen çek sayısı yüksekliği bakımından 2018 yılını Van´ın ardından 2´inci sırada tamamladı
Erzurum´da 2018´de 8 bin 903 konut satıldı
Erzurum´da 2018´de 8 bin 903 konut satıldı
TÜİK 2018 yılı Erzurum Konut Satış istatistiklerini açıkladı
Erzurum´da kar ve fırtına etkili
Erzurum´da kar ve fırtına etkili
Erzurum´da gece başlayan ve aralıksız devan eden kar yağışı sonrası ken merkezinde metrelerce yükseklikte kar birikintisi oluştu.
Erzurum´da 36 Saatlik Kar Esareti Sona Erdi
Erzurum´da 36 Saatlik Kar Esareti Sona Erdi
Erzurum- Bingöl Karayolu´nda ulaşımı durduran kar fırtınası nedeniyle geçişlerine izin verilmeyerek Çat ilçesinde bekletilen 8´i otobüs 130 araçta bulunan yaklaşık 600 kişi, 36 saat süren kar esaretinin ardından AFAD ekiplerinin kontrolü altında Erzurum merkeze ulaştı.
“Kuran´ı anlamak ve Yaşamak” konferansı
“Kuran´ı anlamak ve Yaşamak” konferansı
Erzurum İl Müftülüğü tarafından Erzurum İl Müftülüğü konferans salonunda, “Kuran´ı anlamak ve yaşamak” konulu bir konferans tertip edildi.
İmzalar atıldı...
İmzalar atıldı...
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından finanse edilen ve yerelde Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından koordine edilen Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı (CMDP) kapsamında 2019 yılında uygulanmasına karar verilen Erzurum Tekstilkent, Mobilya Sektörü İnovasyon ve Teknoloji Merkezi, 2.OSB Doğalgaz ve Su Altyapısının Oluşturulması isimli üç projenin sözleşmeleri imzalandı.
Tenis şampiyonlarına ödül
Tenis şampiyonlarına ödül
Erzurum´da yapılan Okullar arası Tenis İl Birinciliğinde madalya kazanan sporculara ödülleri verildi.
Öğrenciler dikkat eksikliğini ata sporu okçuluk ile yeniyor
Öğrenciler dikkat eksikliğini ata sporu okçuluk ile yeniyor
Erzurum´un Pazaryolu ilçesinde Hasan Basri Demir Bağ Çok Programlı Anadolu Lisesi, öğrencilerinin dikkat eksikliğini ata sporu olan okçuluk ile yeniyor.
Bebek sağlığını etkileyen besinlere dikkat
Bebek sağlığını etkileyen besinlere dikkat
Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, bebek sağlığını etkileyen besinlere dikkat çekerek, “Annelerin beslenme durumu ile değişmeyen anne sütü konsantrasyonunda zaten var olan bazı besin öğeleri vardır. Bunlar öncelikle kalsiyum, çinko, fosfor, protein ve kaloriler gibi bebek büyümesi ile ilişkili besinlerdir.” dedi.
Diş problemleri kötü intibaya sebep oluyor
Diş problemleri kötü intibaya sebep oluyor
Estetik Diş Hekimi Doktor Efe Kaya, diş problemlerinin kötü intibaya sebep olduğunu söyledi.
Uzman estetisyen yılın güzellik sektörü girişimci ödülünü aldı
Uzman estetisyen yılın güzellik sektörü girişimci ödülünü aldı
Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Gelin Damat Dergisi 2018 Ödül Töreninde Uzman Estetisyen Neslim Güngen Yılın Güzellik Sektörü Girişimci Kadın Ödülünü aldı.
Göz kapak düşüklüğü yüz ifademizi etkiliyor
Göz kapak düşüklüğü yüz ifademizi etkiliyor
Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Şeyda Atabay, göz kapak düşüklüğünün yüz ifadesini etkilediğini söyledi.
Mahsur kalan yolcular belediye ekiplerince kurtarıldı
Mahsur kalan yolcular belediye ekiplerince kurtarıldı
Erzurum´da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle mahsur kalan yolcular Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Çat Belediyesi ekiplerince kurtarıldı.
Özel sporcu Kadir Telli´den büyük başarı
Özel sporcu Kadir Telli´den büyük başarı
Özel Sporcular Türkiye Kayak Şampiyonasında, Malatya Turgut Özal Özel Çocuklar Spor Kulübü´nün sporcusu Kadir Telli, Büyük Erkekler Alp Disiplininde Türkiye Şampiyonu oldu.
Erzurum-Bingöl karayolunda mahsur kalan vatandaşlar 5,5 saat sonra kurtarıldı
Erzurum-Bingöl karayolunda mahsur kalan vatandaşlar 5,5 saat sonra kurtarıldı
Kar ve tipinin gece saatlerinde ulaşıma kapadığı Erzurum-Bingöl karayolunda mahsur kalan vatandaşlar 5 buçuk saat sonra kurtarıldı. Kar ve tipi dolayısıyla birçok güzergahın ulaşıma kapandığı Erzurum´da hastaların imdadına kar üstü araçlar yetişti.
Gençleşmenin yeni sırrı; İple yüz germe
Gençleşmenin yeni sırrı; İple yüz germe
Medikal Estetik Hekimi Doktor Jale Şenyurt, güzellik ve estetik dünyasındaki trendlerin her gün değiştiğini belirterek, “Genç kalmak ve daha genç görünmek de şüphesiz ki herkesin ortak hayalidir. Son yıllarda ameliyatsız iple yüz germe yöntemi bu hayale kavuşmanın kolay yollarından biridir” dedi.
Üç büyükler ikinci yarı 30 bin kilometre yol yapacak!
Üç büyükler ikinci yarı 30 bin kilometre yol yapacak!
Spor Toto Süper Lig´in ikinci devresinde Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray, deplasman maçları için 30 bin 90 kilometre yol yapacak. İkinci yarı en uzun deplasman yolculuğunu ise 12 bin 362 km ile Beşiktaş katedecek.
‘DENEYAP´ Erzurum´da açılıyor
‘DENEYAP´ Erzurum´da açılıyor
Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından geleceğin teknoloji yıldızlarını yetiştirmek amacıyla yürüttüğü ‘DENEYAP´ projesi tüm Türkiye´ye yayılacak.
Otizmli öğrencilerden B.B Erzurumspor´a moral ziyareti
Otizmli öğrencilerden B.B Erzurumspor´a moral ziyareti
Süper Ligde ikinci yarı hazırlıklarını sürdüren Büyükşehir Belediye Erzurumspor´da, dünkü antrenman sürpriz bir ziyarete sahne oldu.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Kek hamurunun piştikten sonra kalıptan rahat çıkması için 10 dakika bekletin. Fırına sürdüğünüz kek kalıbının yanmasını önlemek için kalıbın altına biraz tuz koyabilirsiniz.

Hamur İşi Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları