“Cibali Karakolu” tiyatro severlerle buluşuyor

Âşık Sümmani Kültür Merkezinde Tiyatro Kursu gören öğrenciler, İbrahim Erkal Gösteri ve Sanat Merkezinde “Cibali Karakolu” adlı tiyatro oyununu sahneleyecek.

Tarih: 24.11.2021 19:08

Sinan AYDIN

Muammer Karaca’nın yazdığı Murat Karasungur’un yönettiği iki perdelik Cibali Karakolu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından tiyatro severlerle buluşturuluyor. Âşık Sümmani Kültür Merkezinde Tiyatro Kursu gören öğrenciler tarafından İbrahim Erkal Gösteri ve Sanat Merkezinde sahnelenecek. Asrın Komedisi olarak bilenen Cibali Karakolu oyununa tüm tiyatro sevenler davet edildi.

ASRIN KOMEDİSİ

 Konu ile ilgili İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tafrafından yapılan açıklamada, şöyle denildi: " Muammer Karaca’nın yazdığı Murat Karasungur’un yönettiği iki perdelik Cibali Karakolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından tiyatro severleriyle buluşuyor. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü bünyesinde Âşık Sümmani Kültür Merkezinde Tiyatro Kursu gören öğrenciler tarafından İbrahim Erkal Gösteri ve Sanat Merkezinde; 28 Aralık 2021 ve 05 Aralık 2021 tarihlerinde 15:00 ve 19:00 saatleri arasında ”Cibali Karakolu” adlı oyununu tiyatro severleri ile buluşturuyor. Asrın Komedisi olarak bilenen Cibali Karakolu oyununa tüm tiyatro sevenleri bekliyoruz."