Gündem 27.12.2019 07:54:08 0

Valilik Evi Palandöken´e Ayrı Bir Hava Kattı

Erzurum Valiliği tarafından Palandöken Kayak Merkezi´nde yaptırılan ´Ve Hotels Palandöken´ adlı otel, geçtiğimiz Pazartesi günü itibarı ile müşteri kabul etmeye başladı.

-ÖZEL-

´Ve Hotels Palandöken´ müşteri almaya başladı

´Ve Hotels´ Palandöken´e Çok Yakıştı

 

Sinan AYDIN

 

Palandöken´de masalsı bir mekan olarak göze çarpan Vilayetler Evi, görüntüsü ve ihtişamı ile dağa çok yakıştı. Dünyaca ünlü kış turizm merkezi Palandöken´de, konaklama çeşitleniyor. Son olarak Erzurum Valiliği tarafından Palandöken Kayak Merkezi´nde yaptırılan ´Ve Hotels Palandöken´ adlı otel, geçtiğimiz Pazartesi günü itibarı ile müşteri kabul etmeye başladı. Mimarisi ve estetiği ile Palandöken´e ayrı bir hava katan Vilayetler Evi ´Ve Hotels Palandöken´, müşterilere yüksek kalitede uygun fiyat sunuyor.

 

KONUKLARINA PANOROMİK BİR ERZURUM MANZARASI SUNUYOR.

 

Erzurum Palandöken dağının eteklerinde konumlanmış, eşsiz bir manzaraya sahip, ´Ve Hotels Palandöken´, şehir merkezine 6 km havaalanına 17 km uzaklıkta bulunuyor. Aynı zamanda Palandöken Dağı´nın en yüksek zirvesinde bulunan otel olması nedeniyle, ´Ve Hotels Palandöken´ konuklarına panoromik bir Erzurum manzarası sunuyor.

 

YÜKSEK KALİTE EKONOMİK FİYAT!

 

26 standart oda 8 aile odası toplam 34 oda, 9 villas olmak üzere toplam 126 yatak kapasitesine sahip otel, kayak tatilleriniz ve Erzurum ziyaretinizde  yüksek kalite ile ekonomik fiyat politikası vadediyor. Ve Hotels, 9 villas; 120 metrekare genişliğinde 6 kişinin konaklayabileceği, geceleri şömine keyfiyle eşsiz bir konaklama deneyimi ile dikkat çekiyor. Zirve Restaurantında günün yorgunluğunu çıkarabileceğiniz, eşsiz panoromik manzarasının yanında zengin mutfağı ve hafta sonu brunch keyfi ile Erzurum Palandöken´i tercih edip mutlu ola bilirsiniz.  Ve Hotels, adres olarak

Yunus Emre Mah. Kayak Tesisleri No:13 Palandöken-Erzurum adresinde yer alıyor. Ve Hotels İletişim Bilgileri ise, ?Telefon: +90 (442) 502 06 24  +90 (442) 502 06 25

Faks: +90 (442) 502 06 23´ şeklinde.

 

VALİLİK İŞLETECEK, GELİŞİ İÇİŞLERİ BAKANLIĞINA KALACAK

 

Vilayetler Evi, Erzurum Valisi Okay Memiş´in girişimleriyle Erzurum´a kazandırılan 5 yıldızlı otel standardında bir butik otel. Göreve başladığı günden itibaren Erzurum´un turizm alanında gelişmesi için var gücüyle çalışan Vali Okay Memiş, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu´nun Erzurum ziyaretinde konuyu gündeme getirmişti. Vali Memiş, AFAD´ın Palandöken´de bir süre öncesine kadar Çığ Eğitim Merkezi olarak kullandığı boş binanın otele dönüştürülmesini teklif etti. Bakan Soylu´nun da sıcak baktığı bu girişimin ardından binanın Vilayetler Evi´ne tahsisi sağlandı. O dönem yaptığı açıklamada Vilayetler Evi´nin Türkiye´de tek kış otelinin Palandöken´de olacağını kaydeden Vali Memiş, ?Palandöken Kayak Merkezi´nin ciddi anlamda otel yatırımlarına ihtiyacı var. Geldiğim günden bu yana herkes aynı şeyi söylüyor. Gerçekten de bu açığı kapatmak için bir şeyler yapmamız gerekiyor. Biz de bu noktadan hareketle bir süredir kullanılmayan ve dağa hiç bir katkısı olmayan binayı Vilayetler Evi´ne verdik. Harcayacakları bir kaç milyon lirayla burada butik bir otel yapacaklar´´ demişti. Erzurum Valiliği tarafından işletilecek olan oteldin geliri ise İçişleri Bakanlığına kalacak. .