Siyaset 25.09.2021 08:21:00 0

CHP'den Erzurum'a ithal başkan!

Taciz skandalının ortaya çıkmasının ardından görevden alınan Bülent Oğuz'un yerine Ardahanlı olan il yönetim kurulu üyesi Suat Dülger getirildi

Sinan AYDIN

Taciz skandalının ortaya çıkmasının ardından görevden alınan CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz'un yerine, Ardahanlı olan il yönetim kurulu üyesi Suat Dülger getirildi. Erzurum'da ateda tabela partisi konumunda olan CHP'de İzmir'de ikamet eden ancak Erzurum'da İl Başkanlı yapan Bülent Oğuz, Partideki çalışan bayana taciz skandalının ortaya çıkmasının ardından Genel merkez tarafından görevden alınmıştı. Haftalardır boş olan İl başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı merakla beklenirken, dün sosyal medyada yeni il başkanı açıklandı.

ERZURUM'A ARDAHAN'LI İL BAŞKANI ATANDI

CHP Erzurum İl teşkilatının yaptığı toplantı sonrasında, Ardahanlı olan ve il yönetiminde görev yapan Suat Dülger yeni il başkanı olarak seçildi. Aslen Ardahan'lı olan birinin Erzurum İl başkanı olarak yönetim tarafından başkanlığa getirilmesi, CHP tabanında tepkilere neden olurken, vatandaşlar ise "Varlığı ile yokluğu belli olmayan CHP, yaptığı bu atama ile Erzurum'a verdiği değeri bir kez daha gözler önüne sermiştir" diyerek eleştirilerde bulundular. CHP'nin yeni İl Başkanı Suat Dülger'in kendi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, taciz skandalı sonrası görevden alınan İl başkanı  Bülent Oğuz'a teşekkür etmesi ise dikkat çekti.