Gündem 15.08.2020 10:04:44 0

Olur´da iştah kabartan görüntüler!

Olur´da üretilen tarımsal ürünlerin sergilendiği tezgahlar, rengarenk görüntüsü ile üreticinin göğsünü, tüketicinin iştahını kabartıyor. .

-ÖZEL-

Olur´da üretime değer katılıyor

Sinan AYDIN

Erzurum´un Olur ilçesinde üreticiler tarafından karpuz, kavun, elma, armut, karnavas dut pekmezi, karadut pekmezi, domates gibi çok sayıda ve zengin bir çeşitlilik barındıran ürünler üretilerek hem ilçenin hem de ilin tarımsal üretim potansiyelindeki yetenekleri ortaya çıkarılıyor.

TARIM SEKTÖRÜNE ´OLUR´ KATKISI

Doğunun Çukurovası olarak adlandıırlan ilçelerden biri olan Olur´da, birçok sebze ve meyve yetiştirilerek tarım sektörüne katkı sağlanıyor. İl tarım ve orman müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ´´ Olur ilçemizde üreticilerimiz tarafından karpuz, kavun, elma, armut, karnavas dut pekmezi, karadut pekmezi, domates gibi çok sayıda ve zengin bir çeşitlilik barındıran ürünler üretilerek ilçenin ve dolayısıyla ilimizin tarımsal üretim potansiyelindeki yetenekleri gözler önüne seriliyor´´ denildi.

ZAMAN, PARA, ENERJI VE KAYNAK TASARRUFU...

Açıklamada, ´´ Tarım ve Orman Bakanlığı olarak her daim üreticimizin yanındayız. Birlikte ve el ele vererek üretiyoruz. Yetiştiricimize destek oluyoruz, motivasyon kazandırıyoruz. Ayrıca üreticimizin ürünlerini Dijital Tarım Pazarı´na taşıyarak zaman, para, enerji ve kaynak tasarrufu yapıyoruz. Üreticimizin ihtiyacı olan her konuda ve teşvik için atılacak her adımda sahadayız´´ denildi. Olur´da üretilen tarımsal ürünlerin sergilendiği tezgahlar, rengarenk görüntüsü ile üreticinin göğsünü, tüketicinin iştahını kabartıyor.   .