Palandöken´e 39 Milyon yatırım
Palandöken Belediyesi ile Büyükşehir Belediyesi işbirliği neticesinde Palandöken ilçesine kazandırılan 39 Milyon TL tutarındaki yatırımlar, düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Tarih: 16.12.2019 08:00:01/ 1775okunma / 0yorum

 

Nesrin Çetinkaya

Hayata geçirdiği hizmet ve yatırımlarla adından söz ettiren Palandöken Belediyesi, Büyükşehir ile yaptığı işbirliği neticesinde, 39 Milyon TL´lik yatırımı, ilçe sakinlerinin hizmetine sundu. Yunusemre Mahallesi Abdulgafur Has Millet Bahçesiyle birlikte hizmete alınan yatırımlar için Palandöken ilçesine bağlı Yunus Emre Mahallesinde toplu açılış töreni düzenlendi. Törene; Vali Vekili, Palandöken Kaymakamı Önder Coşğun, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Erzurum Bölge İdari Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül katılırken, vatandaşların da ilgisi yoğun oldu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Zafer Aynalı´nın açılış konuşmasının ardından mikrofona geçen Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, ilçede yürüttükleri çalışmalara kısaca değinerek, birlik ve beraberlik neticesinde elde edilen kazanımlara dikkat çekti. “Palandöken kadar yüce gönüllü, saf ve temiz hemşerilerimize ne yapsak azdır” diyerek konuşmasına başlayan Başkan Sunar, Palandöken ve Büyükşehir Belediyesi olarak tüm sezon boyunca, ilçe sınırlarında yapmış oldukları yatırımları, bu açılış töreniyle taçlandırdıklarını söyledi. Başkan Sunar, “Gerçekten de tüm yaz boyunca asfalttan kaldırıma, temizlikten park ve bahçelerin imar ve ihdasına, yol yapımından sosyal faaliyetlere, onlarca hizmeti Palandökenlilerin emrine sunduk. Bu kapsamda 20 bin ton asfalt döküp, kaldırımlarımızda binlerce metre bordür, 10 binlerce metrekare döşeme çalışması yaptık. 100´e yakın parkımızda ve ilçemizin muhtelif yerlerinde 3 bin ağaç dikimi, 3 bin 500 çiçek ve gül ekimi yaptık. 20 parkımıza yeni oyun grupları ve fıtness grupları yaptık. İlçemizde bulunan engelli vatandaşlarımızın apartmanlarının girişlerinde rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlamak için engelli rampaları, fiziki yapının müsaade etmediği yerlerde de engelli asansörleri yaptık. Yine engelli vatandaşlarımızın, engelli araçlarını park edebilmeleri için apartman bahçelerine garajlar oluşturduk. Kültür merkezlerimizde doğalgaz ateşçiliğinden, geleneksel giysi tasarımına kadar, 47 alanda 3 bin 500 kursiyerimize eğitim imkanı sağladık. Belediyemizde geçmişten bugüne devam eden bu faaliyetimizi sürdürülebilir kalkınma kriterleri kapsamında yeniden organize ettik.” dedi

BAŞKAN SUNAR: ‘GELİŞMİŞ VE REFAH PALANDÖKEN´İ BERABER İNŞA EDECEĞİZ”

Palandökenlilerin hizmetine açılan bu yatırımların, dahası noktasında gece gündüz demeden ekibiyle birlikte çalışma yürüttüklerini sözlerine ekleyen Başkan Sunar, hizmet aşkıyla çıktıkları bu yolculukta desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum Milletvekilleri, teşkilat mensupları ve meclis üyelerine ve Palandöken halkına teşekkürlerini sundu. Başkan Sunar, “Biraz önce kısaca özetlediğim  çalışmalarımızda her daim yanımızda olan, engin belediyecilik tecrübesiyle bize yol gösteren Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen beye teşekkür ediyorum. Yine temsil kudretlerini palandöken ilçesinden, ağabeyliklerini şahsımdan esirgemeyen Sağlık Bakanımız Recep Akdağ beye, Selami Altınok Bakanımıza, Milletvekillerimiz Zehra Taşkesenlioğlu Ban hanımefendiye, İbrahim Aydemir ağabeyimize, İl Başkanımız Mehmet Emin Öz hocamıza huzurlarınızda minnetlerimizi ifade etmek istiyorum. Değerli arkadaşlar, kıymetli hazirun, çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan teşkilatımıza minnettarız. Allah onlardan razı olsun. Teşkilatımız bütün çalışmalarımızda bizi motive ediyor, yalnız bırakmıyorlar. Ama esas teşekkürümüz Palandöken halkına. Hakikaten onlar ilk günden buyana tüm çalışmalarımızı şevkle sahiplenip, bizi bağırlarına bastılar. İnşallah gelişmiş ve refah Palandöken´i onlarla beraber inşa edeceğiz.” Diyerek sözlerini tamamladı.

“HİZMETLERİ AÇMAYA YETİŞMEKTE ZORLANIYORUZ”

Başkan Sunar´ın konuşmasının ardından kürsüye çıkan AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz de, yerel yönetimlerin yapmış oldukları hizmetlerle gurur duyduklarını dile getirerek, şunları şöyledi:

“Kıymetli misafirler, biliyorsunuz bu hizmetleri biz artık yapa yapa alıştık. Büyükşehir belediye başkanımızın ve diğer başkanlarımızın yaptığı hizmetleri adeta açmaya yetişmekte zorlanıyoruz. Bunlar fevkalade önemli işler. Türkiye´de 2 büyük damar bir araya geldi ve çok güzel işler yapıyor.
Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi. Bunlar Türkiye´nin özü olan partiler. Bu iki partinin biraya gelmesi dış güçleri, yabancıları korkuttu. Çünkü bu güç ilk defa bu kadar birbirine kenetlendi. Ve bu sayede de Suriye´de kurulmak istenen terör devleti engellendi. Akdeniz´i kendi gölü haline getirmek isteyen Rumlar ve Yunanlar, Libya ile yapılan anlaşmayla durduruldu. Akdeniz artık onların istediği gibi cirit atacakları bir göl haline gelmeden uzaklaştı. Kıymetli arkadaşlar bu birliktelikle ülkemiz her alanda gücüne güç katıyor. İşte geçenlerde Akıncı diye bir insansız hava aracı denendi. Bu o kadar önemli bir devrim ki Türk havacılık tarihinde, bundan sonra bizim askerlerimiz çok daha güçlü, bizim insanımız daha korunaklı olacak. Tıpkı bir f 16 gibi çevik, 6 bin metreden her türlü ayrıntıyı görebilen teknoloji. Artık hava kuvvetlerimiz İsrail´in Heronlarına teslim değil. Artık yerli, milli bir silah sanayimiz, savaş sanayimiz var. Şu anki Cumhur İttifakının gücü ile yolumuza ilerlemeye devam ediyoruz. Ben bugüne kadar halkımızın bize verdiği büyük destekten dolayı hepsine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Bu güzel hizmetlere el veren Büyükşehir Belediyemizin, Palandöken Belediyemizin bütün personelini kutluyorum. Başkanlarımıza teşekkür ediyor, saygı sunuyorum.”

BAŞKAN SEKMEN: HAYIRLI OLSUN

Programın son bölümünde kürsüye çıkan ve Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları yatırımları sıralayan Başkan Sekmen ise, ilçeye kazandırılan yatırımlarda Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar ve ekibinin gayret ve özverisine dikkat çekti. Başkan Sekmen, “Burada yapılan hizmetlerin kurdelasını hep beraber kesiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Kıymetli kardeşlerim bütün gayretimiz şehrimizi güzelleştirmek, Şehrimizi geliştirmek. Gerek alt yapısını gerek üst yapısını, gerek kentsel dönüşümünü ve gerekse diğer ihtiyaçlarını en güzel şekilde karşılayarak şehir insanımıza hizmetlerini arzu edilen noktaya taşıma gayretindeyiz. Bir yandan Palandöken İlçe Belediyemiz, bir yandan büyükşehir belediyemiz, hep beraber bu hizmetleri devam ettiriyor. Bunun için kıymetli kardeşlerim, daha çok hizmet yapacağız. Bu hizmetlerle sınırlı kalmayacak devamını getireceğiz. Ben cumhur ittifakı olarak gerek Ak Parti gerekse Milliyetçi Hareket Partili arkadaşlarımızın gayreti ile şehrimizi yenileyeceğiz ve insanımızı arzu ettiği hizmetlere kavuşturacağız.” dedi

BÜYÜK PROJELER

Bu minvalde Büyükşehir Belediyesinin büyük projelerini sıralayan Başkan Sekmen “35 Gölet yaptık Her ilçemize bir hayvan pazarı ve mezbahana yatırımı yaptık. Bir iki ilçemiz kaldı onları da tamamlayacağız. Yine Hurdacılar sitesi oluşturduk. Tır garajı yaptık. Kentsel dönüşüm hizmetlerimiz devam ediyor, devam edecek. Sadece Palandöken ilçemizde 7 bin 500 konut hizmete girdi ve devam edecek. Yine arıtma tesisimiz, fuar merkezimiz, Bilgi evleri, millet bahçeleri, Tekstil fabrikaları ve inşallah en büyük tesisimiz canlı hayvan pazarı bitti. Pazarımıza artık yavaş yavaş elemanlarımızı yerleştiriyoruz ve hizmete açma aşamasındayız. Ben emeği geçen kardeşlerime teşekkür ediyorum. Kıymetli arkadaşlar bundan sonra su deposunun bulunduğu yere bir bilgi evi yapacağız ve bu sene başlayacağız. Yanında bin metrekarelik bir cami inşa edilecek. Bu noktaya bir de büyük bir park yapacağız. Yan tarafında şöyle 2-3 kilometre uzunluğunda, içinde su akan bir park olacak. İtfaiye binasının olduğu yere bir otopark ve üzerine cami yapacağız. Palandöken ilçemize Oteller yapılacak. Önümüzdeki yıl 2 otelin inşaatını Palandöken´de özel sektör eliyle yapılacak. Tüm bu yatırımlar İlçe başkanlarımızla birlikte şehrimize ve ilçelerimize kazandırılacak.” diyerek konuşmasını tamamladı

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 Devlet sanatçıları güzel sanatlar eğitimi için gençlerle buluşuyor
Devlet sanatçıları güzel sanatlar eğitimi için gençlerle buluşuyor
.
Aşkale´de ilk nikah kıyıldı
Aşkale´de ilk nikah kıyıldı
Aşkale Belediye Başkanlığının yaptırmış olduğu Kır Düğün Salonunda ilk nikah kıyıldı.
 Serdar Sevimli´den Rektör adaylığı açıklaması!
Serdar Sevimli´den Rektör adaylığı açıklaması!
‘‘Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz´´ diyen Serdar Sevimli, Rektör adaylığı için henüz bir müracaatı olmadığını söyledi.
Güvenlik-İş Sendikası Temsilcisi Ülgün
Güvenlik-İş Sendikası Temsilcisi Ülgün
“26 Haziran Özel Güvenlik Günü ve Haftası kutlu olsun”
Erzurum´da trajikomik olay
Erzurum´da trajikomik olay
Birlikte balık tutmaya gittiği kardeşinin kaybolduğunu sandı, 3 saat sonra evinde buldu
Sokağa çıkamayan vatandaşların ihtiyaçları ´Vefa Sosyal Destek Grubu´ tarafından karşılanıyor
Sokağa çıkamayan vatandaşların ihtiyaçları ´Vefa Sosyal Destek Grubu´ tarafından karşılanıyor
.
Horasan´da yasağın ardından caddeler ıssız kaldı
Horasan´da yasağın ardından caddeler ıssız kaldı
Türkiye´de, 30 büyükşehirde ve Zonguldak´ta 2 günlüğüne sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından Horasan´da sokak ve caddeler adeta bomboş kaldı.
Atatürk Üniversitesi, Koronavirüs Eylem Planını hayata geçiriyor
Atatürk Üniversitesi, Koronavirüs Eylem Planını hayata geçiriyor
.
Orman Müdürlüğü´nde kadınlar günü kutlaması
Orman Müdürlüğü´nde kadınlar günü kutlaması
Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kurum çalışanlarına yönelik bir kutlama programı düzenlendi.
Pasinler İdlib Şehitleri için yürüdü
Pasinler İdlib Şehitleri için yürüdü
.
Kışın keyfini 4x4 araçlarla safari yaparak çıkartıyorlar
Kışın keyfini 4x4 araçlarla safari yaparak çıkartıyorlar
20 Off-Road aracıyla kar safarisi yapıp, yaban hayvanlarına yem bıraktılar
 Gürsel Bedir´den Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası mesajı
Gürsel Bedir´den Sivil Savunma Günü ve Deprem Haftası mesajı
İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir: 28 Şubat afet bilincinin artmasına vesile olsun
 Cuma hutbesi şehitlere ayrıldı
Cuma hutbesi şehitlere ayrıldı
Erzurum´daki tüm camilerde Cuma hutbesi İdlib şehitlerine ayrıldı, dualara edilip birlik ve beraberlik mesajı verildi.
 Erzurum İMO´ye genç başkan
Erzurum İMO´ye genç başkan
İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum Şube Başkanlığı´na, yaoılan seçimler sonucunda Abdulkadir Orhan seçildi.
Aşkale Gençlik Spor Voleybol takımı Gümüşhane´de avantaj elde etti
Aşkale Gençlik Spor Voleybol takımı Gümüşhane´de avantaj elde etti
Anadolu Yıldız Erkekler Voleybol Türkiye Şampiyonası yarı final müsabakaları bugün Gümüşhane´de başladı.
Kırkpınar, Yaylaçayır Köyünü ziyaret etti
Kırkpınar, Yaylaçayır Köyünü ziyaret etti
İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar, çıkan yangında evleri kül olan Oltu´nun Yaylaçayır köyünü ziyaret etti.
Doğu kar ve tipiye teslim
Doğu kar ve tipiye teslim
Meteoroloji fırtına ve çığ tehlikesi konusunda uyardı
 Köprüköy´de brucella ile mücadele maratonu
Köprüköy´de brucella ile mücadele maratonu
Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Köprüköy ilçesinde koyun sayımı ve brucella hastalığına karşı hayvanlarda sağlık taraması yapıyor.
 EMRİYE VE KOYUNLARI…
EMRİYE VE KOYUNLARI…
40 koyundan 180 koyuna ulaşan başarı hikayesi...
Atatürk Üniversitesi öğrencilerinden ´Tarihine Sahip Çık´ projesi
Atatürk Üniversitesi öğrencilerinden ´Tarihine Sahip Çık´ projesi
.
Palandöken´de sömestr coşkusu
Palandöken´de sömestr coşkusu
Yarı yıl tatilini kayak ve kızak keyfi yaparak geçiriyorlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Üzerinize veya halıya kahve dökülürse, lekeyi soğuk suyla ıslattıktan sonra hemen birkaç damla gliserin ile çitileyin.

Kahve Dökülürse