Palandökende Yeniden Refah coşkusu
Fatih Erbakan:´Elhamdülillah ikinci 40. yıl mayası tutmuştur´
Tarih: 12.10.2020 10:23:42/ 12622okunma / 0yorum

Sinan AYDIN

Partisinin Palandöken İlçe Kongresine katılmak üzere Erzurum´a gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ilde yoğun bir ilgi ile karşılandı. Partisinin Palandöken İlçe başkanlığının yeni binasının açılışını da kurban kesimi ve dualar eşliğinde yapan Fatih Erbakan, kongrede yaptığı açıklamada AK Parti hükümetine yüklendi. Konuşması sık sık , ´Mücahit Erbakan´ sloganları ile kesilen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ´´Bugün artık Edirne´den Ardahan´a kadar Yeniden Refah coşkusu, ikinci 40 yıl coşkusu heyacanı bütün Türkiye´yi sarmış durumda´´ dedi.

/resimler/2020-10/13/1035157144316.jpg

Yeniden Refah Partisi Palandöken İlçe Kongresi, yoğun bir katılımla yapıldı. Genenl Başkan Fatih Erbakan ile genel başkan yardımcıları, Yeniden Refah Partisi Erzurum İl Başkanı Nejdet Aydın, Yeniden Refah Partisi Palandök İlçe Başkanı ve yeniden başkan adayı Yusuf Kızıltaş,  bölge il başkanları ve çok sayıda partilinin katılımı ile gerçekleşen ilçe kongresi, korona virüs salgını nedeniyle maske-mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak düzenlendi. Kongreye katılmak üzere Erzurum´a gelen   Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, başkan yardımcıları ve beraberindeki heyet, hava limanında kalabalık bir partili tarafından karşılandı. Uzun bir konvoy eşliğinde şehir merkezine geçen Erbakan, ilk olarak partisinin Palandöken İlçe Başkanlığının Yıldızkvnt semtinde bulunan yeni ilçe başkanlığı binasının açılışını yaptı. Kurdela kesimi ve kurban kesimi eşliğinde yapılan açılış sonrası, Fatih Erbakan ve beraberindeki heyet, ilçe kongresinin yapılacağı Necip Fazıl Kısakürek kongre merkezine geçti. Salona girişte ´ Mücahit Erbakan´ sloganları ile karşılaşan Fatih Erbakan, partililerinin selamlayarak protokole ayrılan yere geçti. Kongrenin açılış konuşmasını yapan Yeniden Refah Partisi Palandök İlçe Başkanı Yusuf Kızıltaş, kongrenin partilerine hayırlı olması temvnnisinde bulundu. Daha sonra söz alan Yeniden Refah Partisi  Erzurum İl Başkanı Nejdet Aydın´da genel başkanları Fatih Erbakan ve beraberindeki heyete ´hoşgeldiniz´   deyip svlamlama konuşması yaptı. Daha sonra sloganlar eşliğinde kürsüye gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, konuşmasının tamamına yakınında AK Parti hükümetine yüklendi, iktidara geldiklerinde hayata geçirecekleri projelerle ilgili partililere bilgi verdi.

´´İKİNCİ 40.YIL COŞKUSU BÜTÜN TÜRKİYE´Yİ SARMIŞ´´

Erbakan´ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

´´ Biz sırtımızı holding patronlarına dayayarak yola çıkmadık. Medya gücünü arkamıza alarak, iktidar gücünü alarak, kapalı kapılar arkasında bir takım sözler vererek, sözler alarak yola çıkmadık. Bütün isimsiz kahramanlardan Allah razı olsun. Bugün artık Edirne´den Ardahan´a kadar Yeniden Refah coşkusu, ikinci 40.yıl coşkusu heyacanı bütün Türkiye´yi sarmış durumda. Erbakan hocamızdan Allah bin kere razı olsun. Türkiye´nin dört bir yanını karış karış gezmiş, bu kutlu davayı dört bir yana saçmış. Bize gösterilen teveccühü, sevgiyi, coşkuyu gördükçe, ´Elhamdülillah ikinci 40. yıl mayası tutmuştur´ diyoruz. Yönetimde adaletin sağlanması lazım. Türkiye´de İslam aleminde ve dünyada gerçekleşen zulüm, sömürü, kalkinmada adaletsizlik. ´Bunlardan bana ne´ diyemezsiniz. ´Canla başla gece gündüz Milli Görüş için, o zamanki Refah Partisi için çalışacaksınız´ demişti rahmetli Erbakan. Bizde diyoruz ki , ´gece gündüz çalışacağız. Yeniden Refah Partisinin bu sancağını, bu burçlara dikeceğiz inşallah´.

´´BU AZİZ MİLLET VARLIK İÇİNDE YOKLUK ÇEKMEYE MAHKUM EDİLMİŞ´´

Şimdi Türkiye´nin dört bir yanını gezmiş bir kardeşiniz olarak, karşılaştığımız manzara nedir? Bu aziz millet, varlık içinde yokluk çekmeye mahkum edilmiş. Burada dış güçlerin eliyle aç bırakma, yoksul bırakma planı var. Bu mutlaka dış güçlerin planıdır diyordu rahmetli.  Bugün Türkiyede milyonlarca insanımızın özellikle gençlerimizin sorunu işsizlik. Üniversite  diplomalı işsizlerin sayısı 1.3 milyon. Doğuda, Güneydoğuda iki gençten bir tanesi işsiz. Bu ülkede 18 yılda birtane istihdama yönelik yatırım yapılmamış. Devlet eliyle birtane adım atılmamış. Yüz milyarlarca lira dolar betona AVM´ye gitmiş. 2 çocuklu asgari ücretli bir babanın, helalinden ailesini geçindirmesi mümkün değil. Matematiksel olarak mümkün değil. Gençler diyorki ´ben çalışarak aç kalacağıma çalışmadan aç kalırım daha iyi bu asgari ücretle.´

/resimler/2020-10/13/1031425577679.jpg

´´DAYIN YOKSA İSTEDİĞİN KADAR DİPLOMA OLSUN PARA ETMIYOR´´

İnsan boğazına kadar borca batıyor. Bu şartlar altında tarım ve hayvancılık la da geçince bilmen ayakta durma mümkün değil. Gittiğimiz her yerde aynı dertle karşılaşıyoruz. Geçimimi sağlayamıyorum diyor vatandaş. İktidara yakın bir dayın yoksa, istediğin kadar diploma olsun para etmiyor. Liyakat, ehliyet, adalet, bunların hiçbiri geçer akçe değil. 100 misline çıkmış bankalara borcu vatandaşın. AK parti döneminde özel sektörün bankalara borcu, 88 milyondan 40trilyona çıkmış. Çiftçinin bankalara olan kredi borcu 40 misli artmış. Vatandaşın borcu 100 misli arttı. Borçlanma boğazımıza kadar artmış. Bu borç kağıt üzerinde durduğu gibi durmuyor. Her sene ödenmesi gereken faizi var. Hükmet her sene 30 milyar dolar borç faizi ödüyor. Hükümetin senede ödediği faiz 30 milyar dolar. Türkiyenin dış borcu 450 milyar doları aşmış.

/resimler/2020-10/13/1032425579729.jpg

´´İŞÇİYE, MEMURA, EMEKLİYE, YÜZDE 50 ZAM VERECEĞIZ...´´

Geçtiğimiz sene Türkiyede sosyal yardım alan vatandaşın oranı yüzde 34´ e çıkmış. Yüzde 8´den 34´e çıkmış. Dar gelirli milyonların geçinme derdine nasıl derman olacaksın. Asıl meselemiz bu. Yol yapmakla olmuyor bu iş. Asıl mesele, dar gelirli milyonların alım gücünü artırmak, sadakaya muhtaç bırakmak değil. 81 ile, 81 dev projeler. İstihtamdan, üretime, katma değere yönelik projeler hayatta geçireceğiz.  Önce dar gelirli milyonların alım gücünü artıracağız. Milli görüş sözü. İşçiye memuruna emekliye yüzde 50 zam vereceğiz. Temel insani ihtiyaçlar, belli bir orana kadar 83 milyona ücretsiz olarak devlet tarafından verilecek. Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımıızn sorununu, Yeniden Refah Partisi iktidara gelir gelmez ortadan kaldırılacak. Tarımda kullanılan mazottan 1 kuruş vergi alınmayacak. Kotalar kaldırılıp atılacak. Bütün  bu haksız kotalar kaldırılacak. Şeker pancarına konulan kota kaldırılacak. Dar gelirli milyonların alım gücünü artıracağız. Önce millet diyeceğiz. İş imkanı ile istihdam imkanı ile bu aziz milletin Alllahtan başka kimseye ihtiyaç duymayacağı sistemi kuracağız. Milletimiz için biz varız. Yönetimde adalet için biz varız. Yaşanabilir bir Türkiye için Yeniden Refah var. Kongremiz partimize hayırlı olsun.´´ Yeniden Refah Partisi Palandöken İlçe Kongresinde, tek liste halinde seçime giden mevcut başkan Yusuf Kızıltaş, yeniden başkanlığa seçildi.

 /resimler/2020-10/13/1033289017076.jpg
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: Palandökende Yeniden Refah coşkusu
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Palandöken Refah´tan Palandöken AK Parti´ye ziyaret
Palandöken Refah´tan Palandöken AK Parti´ye ziyaret
Yeniden Refah Partisi Palandöken İlçe Başkanı Yusuf Kızıltaş, AK Parti Palandöken İlçe Başkanı Haktan Ömeroğlu ile bir araya geldi.
Aydemir esnafın nabzını tuttu
Aydemir esnafın nabzını tuttu
Milletvekili Aydemir esnafla buluştu
Karaçoban İlçe Başkanlığına Tahir Durmaz seçildi
Karaçoban İlçe Başkanlığına Tahir Durmaz seçildi
İYİ Parti ilçe kongrelerini bir bir yapıyor. Karaçoban ilçesinde seçim yapıldı. İlçe başkanlığına yeniden Tahir Durmaz seçildi.
Öz: İnsan merkezli siyaset yapıyoruz
Öz: İnsan merkezli siyaset yapıyoruz
.
Recep Akdağ´dan CHP´li Engin Özkoç´a sert tepki:       (Video)
Recep Akdağ´dan CHP´li Engin Özkoç´a sert tepki: (Video)
“Meclis çatısı altında mankurtlaşmış bazı kişilerin salyalar saçarak yaptıkları hakaretler karşılıksız kalmayacaktır”
Olur´a kadın başkan
Olur´a kadın başkan
İyi Parti ilçe kongrelerine devam ediyor. Olur İlçe kongresini tamamlayan parti de başkanlık koltuğuna Huriye Özgül oturdu.
Aşkale Ak Parti´de kongre heyecanı
Aşkale Ak Parti´de kongre heyecanı
Erzurum´un Aşkale İlçesi´nde AK Parti´de 7. olağan kongre heyecanı yaşandı.
Aydın, “Kırkpınar partimize heyecan kattı”
Aydın, “Kırkpınar partimize heyecan kattı”
.
AK Parti´de seçim tarihleri netleşti
AK Parti´de seçim tarihleri netleşti
AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, seçim sürecinin başladığını belirterek tarihi kesinleşen ilçeleri açıkladı.
Başkan Karataş Uzundere´de mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi
Başkan Karataş Uzundere´de mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi
.
TBMM´de Erzurum Tarım gündemi
TBMM´de Erzurum Tarım gündemi
.
 CHP´de Orhan Bozkurt rüzgarı
CHP´de Orhan Bozkurt rüzgarı
Erzurum CHP İl kongre sürecinde son aşamaya gelindi. Gözler İlçe kongrelerin ardından yapılacak il kongresine çevrildi.
 AK Parti en çok konuşulan siyasi parti oldu!
AK Parti en çok konuşulan siyasi parti oldu!
2019 yılında Türkiye siyaset ve toplumsal hayatında öne çıkan gelişmeleri araştırıldı. 2019, uzun bir yerel seçim sürecinin yaşandığı, sınır ötesi operasyonların gündemden düşmediği yıl oldu.
ERZURUM O BAŞKANI MERAK EDİYOR!
ERZURUM O BAŞKANI MERAK EDİYOR!
Başkanlar AK Parti´ye geçmek istiyor, 35 başkan arasından listede Erzurum´da yer alıyor.
MHP İspir ve Aziziye ilçelerine çıkarma yaptı
MHP İspir ve Aziziye ilçelerine çıkarma yaptı
Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr Kamil Aydın, MHP Erzurum il Başkanı Naim Karataş, esnafı ve mahalleleri ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi
Başkan Orhan, genç kürsüde
Başkan Orhan, genç kürsüde
“Siyaset arenasında gençlere ihtiyacımız var”
AK Parti Erzurum Milletvekili Ban: “28 Şubat sürecinin utanç günlerini hatırlatan bu zihniyeti taşıyanları milletimizin vicdanına havale ediyoruz”
AK Parti Erzurum Milletvekili Ban: “28 Şubat sürecinin utanç günlerini hatırlatan bu zihniyeti taşıyanları milletimizin vicdanına havale ediyoruz”
.
MHP Erzurum İl Başkanlığı istişare toplantısı düzenlendi
MHP Erzurum İl Başkanlığı istişare toplantısı düzenlendi
MHP Erzurum İl Başkanlığı tarafından il istişare toplantısı düzenlendi.
Milletvekili Aydemir öğrencilere seslendi
Milletvekili Aydemir öğrencilere seslendi
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, “Vatanın bölünmez bütünlüğü kırmızı çizgimiz; kardeşlik, birlik ve beraberlik ebedi önceliğimiz; hak ve adalet taşımak ezeli niyetimiz; mağdurların ahını dindirmek hedefi gönül seferimizdir. Barış Pınarı bu kaydın ifadesidir. ‘ dedi.
Erzurum Ülkü Ocakları´nda "Gökçan" dönemi
Erzurum Ülkü Ocakları´nda "Gökçan" dönemi
Ülkü Ocakları Erzurum İl Başkanlığına Abdulkadir Gökçan atandı.
 Alkışlar Uzundere Belediye Başkanı´na
Alkışlar Uzundere Belediye Başkanı´na
Göreve gelir gelmez makam aracını satan Uzundere belediye başkanı, kendi aracını makam için kullanıp yakıtını da cebinden ödüyor.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41
BUNLARI BİLİYORMUSUNUZ? -Hapşırdığınız zaman kalbinizde dahil olmak üzere bütün vücut fonksiyonlarınız bir an için durur. (Ya bi kez griptim hesapladım 120 kez hapşırmışım demek ki kalbim 1 dakika durmuş o gün) -Eiffel kulesinin tepesine çıkana kadar

İlginç Bilgiler
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları