Erzurum´a 100 Bin turist bekleniyor
Erzurum MNG imzası ile DAF, 100 Bin turist hedefliyor.
Tarih: 14.3.2019 16:38:37/ 956okunma / 0yorum

MNG Yönetim Hizmetleri A.Ş. Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer´in uluslar arası girişimleri ile ilk kez geçtiğimiz yıl hayata geçirilen ve büyük ses getiren Doğu Anadolu Alışveriş Festivali-DAF, bu yıl 2. kez düzenleniyor. İlk yıl 70 bin İranlı turistin şehre gelmesine vesile olan organizasyon bu yıl 100 bin turist ağırlayacak. 
MNG Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer´in girişimleri ile Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi´nde hayata geçirilen Doğu Anadolu Alışveriş Festivali DAF, bu yıl ikinci kez düzenleniyor. Gelenekselleşmesi planlanan uluslar arası alışveriş festivali, 22-23 ve 24 Mart tarihleri arasında Erzurum´a Türkiye ve yurt dışından gelecek konukları, renkli etkinlikler ve cazip indirimler eşliğinde keyifle alışveriş yapmaya davet ediyor. 
22 Mart´ta Taş Mağazalar; 23 ve 24 Mart´ta ise MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi´nde hayata geçirilecek festivalde; büyük indirimler, sürpriz hediyeler, konserler ve eğlenceli yarışmalar, ziyaretçilere unutulmaz saatler yaşatacak. Okan Karacan´ın sunacağı zengin etkinlik programı, Asgar Saed ve Dadaşlar Fasıl Ekibi´nin konserleri ile, İran ve Türk ezgilerini bir araya getiren kültürel bir buluşma niteliğinde Başta İran olmak üzere yakın coğrafyadan ülkemize gelen ziyaretçilere ulaşabilmek için iki dilde dev afişler hazırlandı. Doğu Anadolu Alışveriş Festivali´ne sayılı günler kaldığı için, Erzurum sokaklarında bu coşkuyu hissetmek mümkün! 
İlki, Erzurum ve çevre illerden büyük ilgi gören Doğu Anadolu Alışveriş Festivali-DAF, geçtiğimiz yıl 70 bin İranlı turisti ağırladı. DAF ile birlikte ilk kez bir Doğu kentimiz, uluslar arası boyutta bir alışveriş festivaline ev sahipliği yaptı. Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi tarafından düzenlenen ve 3 gün süren Doğu Anadolu Alışveriş Festivali (DAF), İran´dan, 70 bin ziyaretçiyi ağırladı. Doğu´nun en büyük alışveriş merkezinde yüzde 70´lere varan indirimler, ikramlar, sıra geceleri ve mehteran takımına ek olarak kent merkezinde ve mağazalarda sıcak bir ilgiyle karşılanan İranlılar, Erzurum´u çok sevdi. Tur şirketleri ile gerçekleştirilen anlaşmalar sayesinde bundan böyle karayolu ile farklı şehirlere giden turistler, Erzurum´da alışveriş molası verecekler. Bu yıl yine konserler ve yarışmalar ile son derece eğlenceli geçecek olan festivalin hedefi, Erzurum dışı illerden gelecek ziyaretçilere ek olarak, 100 bin yabancı konuğu Erzurum´a çekmek. 
Kentte Festival Coşkusu Başladı 
Erzurum MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi´nde alışveriş festivali demek, 180 seçkin markadan, sürpriz hediye ve promosyonlar demek! Sevilen sunucu Okan Karacan başta olmak üzere, şehre festival için gelen ünlü sanatçılar ve renkli konserler ve yarışmalar da Erzurum MNG´yi ilgi odağı haline getiriyor. Bu yıl da yöresel el sanatları ve lezzetlerin tanıtımı için şehirdeki esnaflara geniş bir açık alan ayıran AVM, hem Türk hem de yabancı konuklarını özenle ağırlamaya hazırlanıyor. 
Yurt dışında da etkin şekilde tanıtılan DAF, İran´da billboardlar, yazılı medya ve radyolardaki duyurular ve sosyal medyada beğeni topluyor. Festival sayesinde yerel lezzetleri ve geleneksel sanatları tanıtarak satış yapma şansını yakalayan kent merkezindeki esnaf da DAF´ın gördüğü ilgiden çok memnun. Erzurum MNG Yönetimi tarafından yapılan üst düzey uluslar arası görüşmeler ve anlaşmalar neticesinde, İran´dan karayolu ile gelen turistler, şehirde 2 buçuk saat alışveriş ve dinlenme molası veriyorlar. Böylece Erzurum, kış sporları dışında farklı bir alanda da yabancı turistle buluşma fırsatını yakalıyor. Her aşamada festival organizasyonunu destekleyen yerel yöneticiler ise şehrin tanıtılmasına, Türk kültürünün paylaşılmasına ve ticaretin canlanmasına vesile olan festivalin geleneksel hale getirilmesini desteklemekte 
Türk ve İranlı Sanatçılar, Aynı Festivalde Buluşuyor 
Bu yıl da festival programı, devlet protokolü ve milletvekillerinin geniş katılımı ile gerçekleştirilecek bir davet ile başlayacak. Ekranların sevilen isimlerinden Okan Karacan´ın sunacağı festivalde, Türk ve yabancı ziyaretçilere yapılan ikramlar arasında kadayıf dolması ve sıra gecelerinin yıldızı çiğköfte gibi Doğu´ya özgü lezzetler var. Dadaşlar Fasıl Ekibi de Nevruz bayramı vesilesiyle tatile çıkan İranlı turistler için ilgi çekici bir program hazırladı. 
Hedef, başta İranlı konuklar olmak üzere hem Türkiye´den hem de yakın coğrafyadan konukların şehirde daha fazla zaman geçirmesini sağlamak. Erzurum´u kayak merkezi Palandöken´in ötesinde, bir kültür ve alışveriş rotası olarak da gündeme getirmesi hedefleniyor. Amaç, şehrin ticari yaşam ve turizmdeki potansiyelini tam anlamıyla kullanabilmek 
Süer: Turizmde Başarının Yolu, Şehirleri Marka Haline Getirebilmek 
DAF Projesini oluşturan ve hayata geçirilmesini sağlayan MNG Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aydoğan Süer, Erzurum´un turizm potansiyelini yükseltmek için var gücüyle çalışan değerli bir yönetici. “Artık turizmde başarının yolu, her şehrin kendini marka haline getirebilmesinden geçiyor” diyen Süer, bu yıl 2. kez düzenlenecek DAF için şunları söyledi: 
Türkiye için turizm her zaman önemli ama özellikle bu yıl, ülkemizin turizm açısından çok büyük şansa sahip olduğunu düşünüyorum. Erzurum, geçmişte Palandöken Kayak Merkezi dışında, turizmdeki bu pastanın çok dışında kalıyordu. Bizim MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi olarak ilk hedefimiz; tarihi güzelleri, doğası, mert insanları ve canlı ticari yaşamı ile Erzurum´u da turizmde söz sahibi illerimiz arasına katabilmek. 
Festival için önümüzdeki süreçte yeni ülkeler ile benzer ticari ve kültürel ilişkiler geliştirmek için görüşmeler yapmayı planlıyoruz. Şehirdeki halk ve yerel yönetimlerle iyi bir entegrasyonun bir sonucu olarak, Doğu Anadolu Bölgesi´nde geçtiğimiz yıl ilk defa bir alışveriş festivali, komşu illerin yanı sıra dış ülkelerden de misafir ağırladı. Etkinlik kapsamında sevilen sanatçılarımız, Nevruz´a denk gelen bu özel dönemde, İran ve Türkiye´yi sıcak bir ortamda buluşturdu. Kültürel açıdan son derece etkili bir kutlama olan sıra geceleri ve “Doğu´nun çelik başı, Erzurum´un Dadaşı” diyen türküler eşliğinde Erzurum Bar Ekibi´nin coşkusu, büyük alkış aldı. İlk yıl yapılan festival başarılı olunca, bu yıl 2. kez yaptığımız organizasyonda hedefimizi 100 bin turiste çıkarttık ve bu hedefimizi de yakalayacağımıza inanıyoruz. 
Erzurum MNG olarak büyük, ferah, bakımlı ve iyi işletilen bir alışveriş merkeziyiz. Tümü Erzurum´dan ve çoğu genç olmak üzere yaklaşık 2 bin kişiye iş imkânı sağlayarak yola çıktık. Yıl boyunca köy okullarından, şehrin şanlı tarihini tanıtmaya varıncaya kadar pek çok sosyal sorumluluk projesi ve etkinlik gerçekleştiriyoruz. Kış olimpiyatlarından okçuluğa, sporun her türünde gençlerimizin yanındayız. İyi bir alışveriş merkezi olmanın ötesinde, böylesi bir festival ile şehrin ticari yaşamına katkı sağlayabildiğimiz için mutluyuz. Amacımız, Erzurum´u Türk ekonomisinde daha üst lige çıkartmak. 
Yeni Etkinlikleri De Kaçırmayın 
Doğu´nun en büyük alışveriş merkezi olan Erzurum MNG, açıldığı günden bu yana çok sevildi. Erzurum´un ticari ve kültürel yaşamına canlılık getiren işletme, ilk yılında bile milyonlarca kişiyi ağırladı. Yılın her mevsiminde coşkulu organizasyonlara imza atan alışveriş merkezi; düzenlediği konserler, çocukların gözdesi Tema Parkı, son teknoloji ile donatılmış sineması, spor salonu ve özel günlere yönelik ilginç programları ile daima canlı. Önümüzdeki aylar için yine renkli etkinlikler hazırlayan Erzurum MNG; 23 Nisan, 19 Mayıs ve Ramazan için görkemli bir takvim oluşturarak, ailelere ve şehre okumak için gelen öğrencilere büyük şehirde yaşamanın konforunu sunuyor. 
Baharı dört gözle bekleyen Erzurumlular ve 22-24 Mart tarihlerinde şehre gitme fırsatı olanlar, Doğu Anadolu Alışveriş Festivali´ne davetli. 
Kaynak: İHA

Anahtar Kelimeler: Erzurum turist bekleniyor
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KUDAKA 2019 yılı Teknik Destek Programı açıklandı
KUDAKA 2019 yılı Teknik Destek Programı açıklandı
Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı´nın TRA1 Düzey 2 Bölgesindeki yerel aktörlerin bölgesel kalkınma açısından önem arz eden ancak kurumsal kapasite eksikliği nedeniyle hazırlık ve uygulama aşamalarında sıkıntı ile karşılaşılan çalışmalarına destek sağlamak için bölgenin uygun başvuru sahibi kurum ve kuruluşlarına teknik destek sağladığı 2019 Yılı Teknik Destek Programı açıklandı.
Erzurum´da yapılması planlanan ekonomi zirvesi için ön görüşmeler sürüyor
Erzurum´da yapılması planlanan ekonomi zirvesi için ön görüşmeler sürüyor
Erzurum´da düzenlemesi planlanan ekonomi zirvesi için 24. Dönem İstanbul Milletvekili, Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi (ASAM) Sözcüsü ve Yönetim Kurulu Üyesi Faik Tunay, Stratejist Emre Süer ve Genç Türkiye Platform Başkanı M. Ali Karakaş ile Başkan Yardımcısı Yusuf Hacıcaferoğlu Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı´yı makamında ziyaret etti.
Oltu esnafına istihdam seferberliği teşvikleri anlatıldı
Oltu esnafına istihdam seferberliği teşvikleri anlatıldı
Oltu Ticaret Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda, İŞKUR İl Müdürü Abdülkadir Mutlu ve SGK İl Müdürü Nizamettin Durmuş tarafından, istihdam seferberliği ve teşvikler ilçe esnafına anlatıldı.
ETSO KOSGEB Temsilciliği, KOBİGEL Proje çağrılarını duyurdu
ETSO KOSGEB Temsilciliği, KOBİGEL Proje çağrılarını duyurdu
Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) KOSGEB Temsilcilik Ofisi, KOSGEB´in KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı-kapsamında hazırlanan; ‘2019-01 ve 2019-2 İmalat Sanayinde Dijitalleşme Temalı Proje Teklif Çağrıları´ hakkında bilgi paylaşımında bulundu.
ETB´de istihdam seferberliği toplantısı yapıldı
ETB´de istihdam seferberliği toplantısı yapıldı
Erzurum Ticaret Borsası (ETB), SGK İl Müdürlüğü ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ´İstihdam´ konulu toplantıda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın çağrısı üzerine başlatılan İstihdam Seferberliği 2019´un işverenlere sağladığı teşvik ve destekler konusunda bilgilendirmeler yapıldı.
Üniversite-Sanayi iş birliği önemli bir temel taşı olarak önümüzde duruyor
Üniversite-Sanayi iş birliği önemli bir temel taşı olarak önümüzde duruyor
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve yönetimi, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Erzurum Şubesini ziyaret etti.
DAİB Yönetimi Kurulu Başkanı Tanrıver: “Özbekistan bölgemiz ihracat seferberliği için ciddi bir fırsat”
DAİB Yönetimi Kurulu Başkanı Tanrıver: “Özbekistan bölgemiz ihracat seferberliği için ciddi bir fırsat”
Ticaret Bakanlığı desteğini alarak Özbekistan ve Türkiye arasındaki ticari gelişmeleri takip eden ve fırsata çevirmek için yolan çıkan Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Yönetimi Kurulu Başkanı Ethem Tanrıver başkanlığındaki Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği heyeti, mevcut pazar payının yükseltilmesi ve bölgeden yapılan ihracatın artırılmasına yönelik olarak Özbekistan´a ticari heyet düzenledi.
Doğu Anadolu Kariyer Fuarı DKF´19 tamamlandı
Doğu Anadolu Kariyer Fuarı DKF´19 tamamlandı
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Erzurum Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde bu yıl ilki düzenlenen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı (DKF´19) tamamlandı.
Kudaka´dan tanıtım atağı
Kudaka´dan tanıtım atağı
Erzurum´da Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ve Türk Hava Yolları iş birliği ile Rusya´da faaliyet gösteren seyahat acenteleri temsilcilerine yönelik “Turizm Tanıtım Etkinliği Değerlendirme Toplantısı” düzenlendi.
TOKİ Emeklilere konut için müracaat tarihlerini belirledi
TOKİ Emeklilere konut için müracaat tarihlerini belirledi
TOKİ Emeklilere konut için müracaat tarihlerini belirledi.
Firmalar üniversite öğrencileriyle buluşuyor
Firmalar üniversite öğrencileriyle buluşuyor
Doğu Anadolu Bölgesi´nde bölgesel çapta düzenlenen ilk kariyer fuarı olma özelliği taşıyan “Doğu Anadolu Kariyer Fuarı” Erzurum´da Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezinde yoğun ilgi görüyor.
Bu sokakta sadece İngilizce var
Bu sokakta sadece İngilizce var
Erzurum Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenciler oluşturdukları sokakla İngilizceyi uygulamalı öğreniyor.
Doğu Anadolu Kariyer Fuarı görkemli bir açılışla başladı
Doğu Anadolu Kariyer Fuarı görkemli bir açılışla başladı
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde ve Erzurum Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde bu yıl ilki düzenlenen öğrencilerin mezuniyetleri sonrası iş hayatlarına katkılar sağlamak ve onlara yeni ufuklar açabilmek amacıyla organize edilen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı görkemli bir açılışla başladı.
DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Demir: “Büyükelçilikler Arası Kar Rafting Organizasyonunun kusursuz geçmesinde emeği geçenlere teşekkür ederiz”
DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Demir: “Büyükelçilikler Arası Kar Rafting Organizasyonunun kusursuz geçmesinde emeği geçenlere teşekkür ederiz”
Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Adnan Demir, 1-3 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen “Büyükelçilikler Arası Kar Rafting Organizasyonu”nun kusursuz geçmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Erzurum´un TÜFE´si düşük çıktı
Erzurum´un TÜFE´si düşük çıktı
.
Erzurum´da “Hami Projesi” ile özel ve devlet okulları arası işbirliği artacak
Erzurum´da “Hami Projesi” ile özel ve devlet okulları arası işbirliği artacak
Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğünce kentte faaliyette bulunan tüm özel okul müdürleriyle bakanlığın “Hami Projesi” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
TANAP sosyal ve çevresel yatırım programı sunuldu
TANAP sosyal ve çevresel yatırım programı sunuldu
TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programı Aşkale´de sunuldu.
Vali Memiş, “Çiftçilerimize 186 milyon TL destek verilecek”
Vali Memiş, “Çiftçilerimize 186 milyon TL destek verilecek”
Erzurum Valisi Okay Memiş, çiftçilere 51.6 milyon mazot ve gübre, 28.2 milyon yem bitkileri ile 95.2 milyon lira tutarında buzağı desteği verileceğini bildirdi.
TÜİK Erzurum Trafik istatistiklerini paylaştı
TÜİK Erzurum Trafik istatistiklerini paylaştı
TÜİK 2019 Ocak dönemi Erzurum Trafik istatistiklerini paylaştı.
TOBB ocak ayı Erzurum verilerini açıkladı
TOBB ocak ayı Erzurum verilerini açıkladı
TOBB Ocak 2019 kurulan ve kapanan şirket sayısı iller dağılım verilerini paylaştı.
Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor
Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor
Yüzde 50 Hibeli Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Bilgilendirme Toplantıları Devam Ediyor.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41
-Global ısınma yükselen deniz seviyesi 2050 yılında shangai ve deniz kıyısındaki Çin şehirlerinde büyük sellere neden olacak.bu sellerde 76 milyon kişi evsiz kalacak. -Üzerinde barkodu olan ilk ürün Wringleys marka sakızdır. -Kereviz yerken harcanan ka

İlginç Bilgiler 3
Üzerinize veya halıya kahve dökülürse, lekeyi soğuk suyla ıslattıktan sonra hemen birkaç damla gliserin ile çitileyin.

Kahve Dökülürse