Hamilelik çatlaklarına dikkat
Dr. Sevgi Ekiyor, hamilelik çatlaklarına dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
Tarih: 27.7.2019 12:22:28/ 1442okunma / 0yorum

Dr. Sevgi Ekiyor, “Cihaz parkına yeni katılan Jett Plasma Lift Medical adlı cihaz ile başta alt ve üst göz kapaklarına bıçaksız blefaroplasti yanında tüm göz çevresi, alın ve kaş çatımı(glabella) çizgileri, hafif/derin kırışıklıklarının estetik tedavilerini, yara izlerinin ve hamilelik çatlaklarının hafifletilmesi yada silinmesi işlemlerini gerçekleştirmekte olduğu gibi medikal estetik ile kombine dermo-kozmetik uygulamalar ile tüm yüz, boyun dekolte kol ve eller yanında tüm vücutta görülen bazı dermo-kozmetik düzensizliklerin tedavisinde etkili sonuçlar alıyor” dedi. 
Jett Plasma Lift Medical ablatif ve ablatif olmayan bıçaksız cerrahinin, estetik, dermatoloji, oftalmoloji ve diğer birçok disiplinlerde kullanım için devrim niteliğinde patentli bir tıbbi cihaz olduğunu ifade eden Dr. Ekiyor, “Bıçaksız ablatif blefaroplasti yanında, göz çevresi ve tüm yüzde çizgiler, hafif ve derin kırışıklıkların giderilmesi, küçük kılcal damarlar, küçük siğilleri, fibromlar, pigment lekeleri, yara izleri, hamilelik çatlakları, vajinal estetik ve dermo-kozmetik cilt bakımı yanında oftalmik başlığı ile de kronik bleparit, trichiasis, distikiyazis, göz yaşı kanalı darlığı ve daha fazlası bu cihazın uygulama alanlarına girmektedir. Cihaz standart olarak bir altın ve dört farklı gümüş başlıkla donatılmış olup, altın başlığı ile oluşturulan çok güçlü plazma arkı ile blefaroplasti başta olmak üzere bir çok ablatif, yarı ablatif ve ablatif olmayan uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Altın ile kombine yada tek başına kullanılan gümüş başlıklar ile de tamamen ablatif olmayan uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Onlarla yüz boyun kollar ve vücudun diğer bölgelerinde estetik ve dermo kozmetik uygulamalar ile uzun süre kalıcı hücresel gençleştirme tedavisi yapılmaktadır. Doğrusal akımla oluşan gerçek plazma deşarjı hücrenin potansiyelini orijinal elektriğe geri yükleyerek hücrenin içindeki potasyum iyonlarının ve hücrenin dışındaki sodyumun ayrılmasına, diğer yandan plazma deşarjı ile oluşan güçlü galvanik akım hücre beslenme kanallarının açılmasına yardımcı olur. Böylece uygulanan dermo kozmetik ürün kolayca hücre çeperinden hücreye girebilir. Jett Plasma Lift Medical Doğru Akımla çalışan patentli teknolojisi ile eşsiz bir plazma cihazıdır” diye konuştu. 
Diğerleri katı, sıvı ve gaz iken, plazma maddenin dördüncü hali olduğunu kaydeden Dr. Ekiyor, “Plazma halinde iken madde iyonlaştırılmış gaz halini alır. Bu üç madde halinin aksine dünyada plazma yaygın değildir. Bunu yıldırım çarpması olarak gözlemleyebilirsiniz. Yapay olarak plazma, enerjiyi sürekli gaz halindeki maddeye dönüştürerek üretilebilir. Jett Plasma Lift Medical DC uyumu sayesinde yalnızca 0,1 mm2 kıvılcımların boşalımıyla plazma enerjisini kullanır. Doğru akım ve Alternatif akım cihazının kıvılcım boyutundaki fark çok nettir.. Doğru akım çok ince bir çizgi halinde ve kuvvetle derinin içine işleyerek doğrudan hücre üzerine etki ederken alternatif akım 4mm çapında fakat epiderm yüzeyinde kalan yanıklar oluşturur. Doğru akımla epiderm geçilerek alt katmanlarda hedef hücreler geçici plazma hali sonrası yok olur ve kısa zamanda yerini yenileri alır ve görünümde uzun süre kalıcı bir iyileşme ve gençleşme olurken, alternatif akımda böyle bir etki söz konusu olmayıp, sadece yanan epidermin uzun süren iyileşme sürecinin oluşturduğu çok kısa süren bir gerginlik söz konusudur. Jett Plasma Lift Medical uygulamaları gündelik hayatınızı kısıtlamaz. Üstelik altın başlıkla ablatif estetik uygulamalar yaz kış, dört mevsim yapılabilir.. Ablatif uygulamalar sonrası teninize uygun 50 faktörlü kapatıcılı bir güneş kremi kullanarak gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz. Ödem geçene kadar 50 faktörlü kapatıcılı bir güneş kremi kullanmanın yanında doğrudan güneş ışınlarından sakınmak, örneğin güneşlikli bir şapka giymek yeterlidir” ifadelerini kullandı. 
Cihazın, Doğrusal Akım(DC) voltajı tarafından üretilen bir dizi kıvılcım deşarjı ürettiğini belirten Dr. Ekiyor, “DC doygunluk mekanizması, altın başlık sayesinde deride Alternatif Akım (AC) kaynaklı akıntıdan çok daha küçük bir alanı etkiler. Bu çok önemlidir. Çünkü DC deşarjı çevreleyen dokulara zarar vermez. Akım cihazın ucu ile hastanın iletkenle cihaza bağlanan cildi arasında ve cilt üzerinde 4 mm´ye kadar yaklaşınca oluşur. Cihaz bu mesafeden etki ettiği için doktor tedavi edilen bölgeyi görebilir. Cihaz altın başlıkla nokta, nokta kullanılabildiği gibi tarama yöntemiyle de kullanılır. Bu özelliği altın başlıkla inanılmaz sayıda çok farklı alanlarda estetik dermal medikal uygulamalar yapılmasına imkan tanır.. Yine DC özelliği sayesinde ve gümüş başlıklarla elde edilen güçlü galvanik akım ile çok etkili medikal estetik ve dermo-kozmetik uygulamalar yapılabilmekte inanılmaz iyi ve güzel, etkili ve kalıcı sonuçlar alınmaktadır.. En iyisi siz Jett Plasma Lıft Medıcal ile size yapılacak iyilikleri öğrenmek için doktorunuzdan bir randevu alın ve bir çok özelliğini tanımak için yeterli zamanı ayırın” açıklamalarında bulundu. 
Kaynak: İHA

Anahtar Kelimeler: Hamilelik çatlaklarına dikkat
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Göz kanlanması göz tümörü habercisi olabilir
Göz kanlanması göz tümörü habercisi olabilir
Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay, gözde oluşan kanlanmanın tümörden kaynaklanabileceğini belirtti.
Erkeklerde meme problemine dikkat
Erkeklerde meme problemine dikkat
Op. Dr. Diren Çelik, erkeklerde ergenlik sonrası dönemde veya kilo alıp verme gibi durumlarda jinekomasti diye adlandırılan meme oluşumunun görülebildiğini söyledi.
Deri çatlaklarını tetikleyen faktörlere dikkat
Deri çatlaklarını tetikleyen faktörlere dikkat
Uzman Estetisyen Neslim Güngen, deri çatlaklarını tetikleyen faktörler hakkında bilgi verdi.
 ‘40 YAŞ ÜSTÜ 5 KİŞİDEN BİRİSİ KOAH HASTASI´
‘40 YAŞ ÜSTÜ 5 KİŞİDEN BİRİSİ KOAH HASTASI´
Erzurum İl Sağlık Müdürlüğü, Dünya KOAH günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Açıklamada, Türkiye´de 40 yaş üstü her 5 kişiden birinin KOAH hastası olduğu belirtildi.
Üniversite-STK buluşmalarının 8.´si düzenlendi
Üniversite-STK buluşmalarının 8.´si düzenlendi
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı öncülüğünde devam eden ve geleneksel hale gelen Üniversite-STK Buluşmalarının 8.´incisi, Erzurum Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Atatürk Üniversitesinin iş birliği ile gerçekleşti.
Başınız dönüyorsa kulaklara dikkat
Başınız dönüyorsa kulaklara dikkat
Dr. Yavuz Selim Yıldırım, baş dönmesi rahatsızlıklarında kulaklara dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, “Vertigo, baş dönmesi demektir ve genellikle aniden ortaya çıkar” dedi.
Metabolizma hızlandırıcı baharatlar
Metabolizma hızlandırıcı baharatlar
Diyetisyen Dilara Demirkan Erkek, metabolizmayı hızlandıran baharatlar hakkında bilgi verdi.
Dr. Biran Ekici, vücuttaki selülitlere dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
Dr. Biran Ekici, vücuttaki selülitlere dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
Ağız ve Diş Sağlığı Haftası Erzurum İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir´in katılımıyla Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde "Her Bir Diş, Bir Organdır" temasıyla kutlandı.
Vücuttaki selülitlere dikkat
Vücuttaki selülitlere dikkat
Dr. Biran Ekici, vücuttaki selülitlere dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
Saç ekimi operasyonu sonrası dikkat
Saç ekimi operasyonu sonrası dikkat
Saç Ekimi Uzmanı Lale Keskin, saç ekimi operasyonu sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında uyarılarda bulundu.
Kışın ışıl ışıl cilt için tüyolar
Kışın ışıl ışıl cilt için tüyolar
Cildin en soğuk havalarda olumsuz etkilendiğini belirten Dr. Ata Nejat Ertek, kış aylarında ışıl ışıl cilt için tüyolar verdi.
Protez göz özgüveni geri getiriyor
Protez göz özgüveni geri getiriyor
Doç.Dr. Barış Yeniad, protez gözün özgüveni artırdığını söyledi.
Vücuttaki bölgesel yağlanmalara dikkat
Vücuttaki bölgesel yağlanmalara dikkat
Op.Dr. Ayşen Bilge Sezgin, vücuttaki bölgesel yağlanmalara dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
Dudak kenarı sarkmalarına dikkat
Dudak kenarı sarkmalarına dikkat
Dr. Mehmet Akgün, dudak kenarı sarkmalarına dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
Kelliğe karşı klonlama
Kelliğe karşı klonlama
Saç Ekim Uzmanı Dr. Emrah Çinik, "Klonlamayı tek kıl kökünden neredeyse on binlerce kıl kökü üretme tekniği olarak açıklayabiliriz. Dolayısı ile donör alanı yetersiz olan kişilerde ciddi bir çözüm gibi değerlendirilebilir. Klonlama şüphesiz tıbbi gelişmenin son noktası olacaktır. Ve son yıllarda yapılan ciddi araştırmalar sayesinde bu anlamda önemli mesafeler kaydedilmiştir" dedi.
Hiv virüsü ağızda belirti veriyor
Hiv virüsü ağızda belirti veriyor
Dr. Efe Kaya, HİV virüsünün ağızda belirti verdiğini söyledi.
Göğüs problemleri özgüveni etkiliyor
Göğüs problemleri özgüveni etkiliyor
Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Esra Bilgen, göğüs problemlerinin özgüveni etkilediğini belirtti.
Mezoterapi yöntemiyle vücuttaki renk değişimine son
Mezoterapi yöntemiyle vücuttaki renk değişimine son
Dr. Mesut Ayyıldız, mezoterapi uygulaması hakkında bilgiler verdi.
Gençlerde uyuşturucu problemine dikkat
Gençlerde uyuşturucu problemine dikkat
Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, gençlerde uyuşturucu problemine dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
Bebeklerde görülen diş problemlerine dikkat
Bebeklerde görülen diş problemlerine dikkat
Diş Hekimi Zafer Kazak, bebeklerde görülen diş problemlerine dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
İşitme kaybında erken teşhis önemli
İşitme kaybında erken teşhis önemli
Doç.Dr. Yavuz Selim Yıldırım, işitme kaybında erken teşhisin çok önemli olduğunu söyledi.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41
Salatalık bir sebze değil, meyvedir.

İlginç bilgiler 7
Evinizdeki çiçekler bazen böcek yüzünden kurur. Onların çiçek köklerini yemelerini önlemek için sigara külünden yararlanın. Çiçek köküne dökeceğiniz küller, böceğin hastalanıp ölmesini sağlar.

Çiçekleriniz Bozuluyorsa