Hamilelik çatlaklarına dikkat
Dr. Sevgi Ekiyor, hamilelik çatlaklarına dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
Tarih: 27.7.2019 12:22:28/ 1342okunma / 0yorum

Dr. Sevgi Ekiyor, “Cihaz parkına yeni katılan Jett Plasma Lift Medical adlı cihaz ile başta alt ve üst göz kapaklarına bıçaksız blefaroplasti yanında tüm göz çevresi, alın ve kaş çatımı(glabella) çizgileri, hafif/derin kırışıklıklarının estetik tedavilerini, yara izlerinin ve hamilelik çatlaklarının hafifletilmesi yada silinmesi işlemlerini gerçekleştirmekte olduğu gibi medikal estetik ile kombine dermo-kozmetik uygulamalar ile tüm yüz, boyun dekolte kol ve eller yanında tüm vücutta görülen bazı dermo-kozmetik düzensizliklerin tedavisinde etkili sonuçlar alıyor” dedi. 
Jett Plasma Lift Medical ablatif ve ablatif olmayan bıçaksız cerrahinin, estetik, dermatoloji, oftalmoloji ve diğer birçok disiplinlerde kullanım için devrim niteliğinde patentli bir tıbbi cihaz olduğunu ifade eden Dr. Ekiyor, “Bıçaksız ablatif blefaroplasti yanında, göz çevresi ve tüm yüzde çizgiler, hafif ve derin kırışıklıkların giderilmesi, küçük kılcal damarlar, küçük siğilleri, fibromlar, pigment lekeleri, yara izleri, hamilelik çatlakları, vajinal estetik ve dermo-kozmetik cilt bakımı yanında oftalmik başlığı ile de kronik bleparit, trichiasis, distikiyazis, göz yaşı kanalı darlığı ve daha fazlası bu cihazın uygulama alanlarına girmektedir. Cihaz standart olarak bir altın ve dört farklı gümüş başlıkla donatılmış olup, altın başlığı ile oluşturulan çok güçlü plazma arkı ile blefaroplasti başta olmak üzere bir çok ablatif, yarı ablatif ve ablatif olmayan uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Altın ile kombine yada tek başına kullanılan gümüş başlıklar ile de tamamen ablatif olmayan uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Onlarla yüz boyun kollar ve vücudun diğer bölgelerinde estetik ve dermo kozmetik uygulamalar ile uzun süre kalıcı hücresel gençleştirme tedavisi yapılmaktadır. Doğrusal akımla oluşan gerçek plazma deşarjı hücrenin potansiyelini orijinal elektriğe geri yükleyerek hücrenin içindeki potasyum iyonlarının ve hücrenin dışındaki sodyumun ayrılmasına, diğer yandan plazma deşarjı ile oluşan güçlü galvanik akım hücre beslenme kanallarının açılmasına yardımcı olur. Böylece uygulanan dermo kozmetik ürün kolayca hücre çeperinden hücreye girebilir. Jett Plasma Lift Medical Doğru Akımla çalışan patentli teknolojisi ile eşsiz bir plazma cihazıdır” diye konuştu. 
Diğerleri katı, sıvı ve gaz iken, plazma maddenin dördüncü hali olduğunu kaydeden Dr. Ekiyor, “Plazma halinde iken madde iyonlaştırılmış gaz halini alır. Bu üç madde halinin aksine dünyada plazma yaygın değildir. Bunu yıldırım çarpması olarak gözlemleyebilirsiniz. Yapay olarak plazma, enerjiyi sürekli gaz halindeki maddeye dönüştürerek üretilebilir. Jett Plasma Lift Medical DC uyumu sayesinde yalnızca 0,1 mm2 kıvılcımların boşalımıyla plazma enerjisini kullanır. Doğru akım ve Alternatif akım cihazının kıvılcım boyutundaki fark çok nettir.. Doğru akım çok ince bir çizgi halinde ve kuvvetle derinin içine işleyerek doğrudan hücre üzerine etki ederken alternatif akım 4mm çapında fakat epiderm yüzeyinde kalan yanıklar oluşturur. Doğru akımla epiderm geçilerek alt katmanlarda hedef hücreler geçici plazma hali sonrası yok olur ve kısa zamanda yerini yenileri alır ve görünümde uzun süre kalıcı bir iyileşme ve gençleşme olurken, alternatif akımda böyle bir etki söz konusu olmayıp, sadece yanan epidermin uzun süren iyileşme sürecinin oluşturduğu çok kısa süren bir gerginlik söz konusudur. Jett Plasma Lift Medical uygulamaları gündelik hayatınızı kısıtlamaz. Üstelik altın başlıkla ablatif estetik uygulamalar yaz kış, dört mevsim yapılabilir.. Ablatif uygulamalar sonrası teninize uygun 50 faktörlü kapatıcılı bir güneş kremi kullanarak gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz. Ödem geçene kadar 50 faktörlü kapatıcılı bir güneş kremi kullanmanın yanında doğrudan güneş ışınlarından sakınmak, örneğin güneşlikli bir şapka giymek yeterlidir” ifadelerini kullandı. 
Cihazın, Doğrusal Akım(DC) voltajı tarafından üretilen bir dizi kıvılcım deşarjı ürettiğini belirten Dr. Ekiyor, “DC doygunluk mekanizması, altın başlık sayesinde deride Alternatif Akım (AC) kaynaklı akıntıdan çok daha küçük bir alanı etkiler. Bu çok önemlidir. Çünkü DC deşarjı çevreleyen dokulara zarar vermez. Akım cihazın ucu ile hastanın iletkenle cihaza bağlanan cildi arasında ve cilt üzerinde 4 mm´ye kadar yaklaşınca oluşur. Cihaz bu mesafeden etki ettiği için doktor tedavi edilen bölgeyi görebilir. Cihaz altın başlıkla nokta, nokta kullanılabildiği gibi tarama yöntemiyle de kullanılır. Bu özelliği altın başlıkla inanılmaz sayıda çok farklı alanlarda estetik dermal medikal uygulamalar yapılmasına imkan tanır.. Yine DC özelliği sayesinde ve gümüş başlıklarla elde edilen güçlü galvanik akım ile çok etkili medikal estetik ve dermo-kozmetik uygulamalar yapılabilmekte inanılmaz iyi ve güzel, etkili ve kalıcı sonuçlar alınmaktadır.. En iyisi siz Jett Plasma Lıft Medıcal ile size yapılacak iyilikleri öğrenmek için doktorunuzdan bir randevu alın ve bir çok özelliğini tanımak için yeterli zamanı ayırın” açıklamalarında bulundu. 
Kaynak: İHA

Anahtar Kelimeler: Hamilelik çatlaklarına dikkat
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 Doğu´da yaşayanların dişleri emin ellerde!
Doğu´da yaşayanların dişleri emin ellerde!
Doğunun diş hastalıkları ihtiyacını gideren Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, "Diş Hekimliği ve Oral Bilimler" dalında ikinci oldu.
Op.Dr. Volkan Kahya: “Yaz aylarında burun estetiği olmaktan korkmayın”
Op.Dr. Volkan Kahya: “Yaz aylarında burun estetiği olmaktan korkmayın”
Op.Dr. Volkan Kahya, yaz aylarında da burun estetiğinin olabileceğini söyledi.
Striort ile vücut çatlaklarına son
Striort ile vücut çatlaklarına son
.
Karın bölgesi erkeklerde de sorun oluyor
Karın bölgesi erkeklerde de sorun oluyor
Op.Dr. Onurkan İdacı, karın bölgesinin erkeklerde de sorun olduğunu söyledi.
20 gün ömrü kalan hasta Erzurum´da şifayı buldu
20 gün ömrü kalan hasta Erzurum´da şifayı buldu
Doktorların ailenle vedalaş dediği hasta hayata döndürüldü
Delik kulak zarı tehlike oluşturuyor
Delik kulak zarı tehlike oluşturuyor
Doç.Dr. Yavuz Selim Yıldırım, delik kulak zarının tehlike oluşturduğunu söyledi.
Kusurlu burun mutsuz ediyor
Kusurlu burun mutsuz ediyor
Op.Dr. Bahadır Baykal, sorunlu burunun mutsuz ettiğini söyledi.
Çekici yüzün sırrı: ‘Çene dolgusu´
Çekici yüzün sırrı: ‘Çene dolgusu´
.
Sersemlik hali ve baş dönmesine dikkat
Sersemlik hali ve baş dönmesine dikkat
Op.Dr. Ali Değirmenci, sersemlik hali ve baş dönmesi olan kişilerin dikkat etmesi konusunda uyarılarda bulundu.
Mezoterapi bir çok soruna çözüm oluyor
Mezoterapi bir çok soruna çözüm oluyor
Dr. Metehan Özgür, mezoterapi uygulamasının birçok soruna çözüm olduğunu söyledi.
Yemekten sonra uykunuz geliyorsa dikkat
Yemekten sonra uykunuz geliyorsa dikkat
Dr. Fevzi Özgönül, kilo problemi yaşayanların, yemeğin ortasında uykusu gelenlerin veya hemen sonrası aşırı bir uyku hali olanların dikkatli olması gerektiğini söyledi.
Akne problemine dikkat
Akne problemine dikkat
Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, “Cilt, hormon değişikliklerinden doğrudan etkilenen bir organdır. Hormonsal değişiklikler kişinin cilt ve vücut tipini belirler” dedi.
Kadınlar da göğüs problemlerine dikkat
Kadınlar da göğüs problemlerine dikkat
Op.Dr. Selçuk Yüce, kadınlar da göğüs problemine dikkat edilmesi yönünde uyarılarda bulundu.
Burun şekli yüz güzelliğini etkiliyor
Burun şekli yüz güzelliğini etkiliyor
Op.Dr. Diren Çelik, burun şeklinin yüz güzelliğini etkilediğini söyledi.
Sessizliğe mahkum olmaya son
Sessizliğe mahkum olmaya son
Doç.Dr. Yavuz Selim Yıldırım, koklear implant ile işitme kaybının önüne geçilebileceğini söyledi.
 İlişki de ara vermeye dikkat
İlişki de ara vermeye dikkat
Psikolog Gülcem Yıldırım, ilişkiler hakkında bilgi verdi.
Göz altı torbalarına dikkat
Göz altı torbalarına dikkat
Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay, gözaltı torbalarına karşı uyardı.
Diş sıkma problemine dikkat
Diş sıkma problemine dikkat
Estetik Diş Hekimi Efe Kaya, uyku sırasında diş sıkmaya dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
Ciltteki aşırı kuruluğa dikkat
Ciltteki aşırı kuruluğa dikkat
Dr. Sevgi Ekiyor, ciltteki aşırı kuruluğa dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
Sorunlu buruna neştersiz çözüm; Burun dolgusu
Sorunlu buruna neştersiz çözüm; Burun dolgusu
Uzman Dr. Jale Şenyurt, sorunlu buruna neştersiz olarak burun dolgusu ile çözüm oluşturulabileceğini belirtti.
Uyku bozukluğu depresyona yol açabiliyor
Uyku bozukluğu depresyona yol açabiliyor
.
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Erzurum için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:43 07:28 12:27 14:51 17:09 18:41
-Kelebekler ayaklarıyla tat alırlar. -Kadınlar erkeklere oranla 2 kat fazla göz kırpar.(Çok yalan söyledikleri için olmasın) -İnsan vücudundaki en güçlü kas dildir. -Gözleri açık tutarak hapşırmak imkansızdır. (Bir rivayete görede gözleri açık hapşırı

İlginç Bilgiler 2
Taze deniz ürünlerini hava geçirmez ve kapaklı bir kap içinde buzdolabında saklayın. En fazla iki gün içinde tüketin. Dondurulmuş deniz ürünlerini alışveriş sonrasında orijinal ambalajında derin dondurucuya koyun.

Deniz Ürünleri Tarifleri İle İlgili Püf Noktaları